Foligno vůbec není typické umbrijské město. Po Perugii a Terni je třetím největším v Umbrii s aktivním průmyslem. Prohlédnout si zde můžete pěkná náměstí s typickými kavárnami a několika starými paláci. Rušný život od rána do pozdní noci pulzuje na Piazza del Duomo, Piazza della Rupubblica a Piazza G. Matteotti.

Foligno

Foligno

Zajímavosti města Foligno

K pamětihodnostem města patří dóm San Feliciano z 12. Století. Byl vybudován nad kryptou s antickými sloupy z 9. století a mimo jiné přechovává stříbrnou sochu sv. Feliciana v životní velikosti.

Duomo San Feliciano

Duomo San Feliciano

Čtvrt hodiny jižním směrem se nachází Piazza San Domenico s nejstarším kostelem ve městě, Santa Maria Infraportas. Úroveň podlahy kostela leží jeden metr pod dnešní úrovní silnice. V šeru kostela lze rozpoznat fresky z 12. – 16. století, včetně vyobrazeni sv. Rocha.

Kostel Santa Maria Infraportas

Kostel Santa Maria Infraportas

V polovině června nebo v polovině září zde probíhají závody Giostra della Quintana. Závodí šlechtici zastupující původní čtvrti v dobových kostýmech. Jezdí na koních a dřevěnými kopími se snaží zachytit kroužky se zmenšujícím se průměrem. Oslavy doprovází barokní hudba, různá představení. Ochutnat můžete tradiční umbrijská jídla z receptů 17. století. Současně se koná středověký trh Mercato medievale s tradičními výrobky.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená Foligno

Máme pro vás aktuální zájezdy do destinace Foligno a nebo další spoustu zájezdů do Itálie. Podívejte se i na aktuální Last minute pro destinaci Foligno a vyberte si tu nejzajímavější nabídku!