Bevagna leží 25 kilometrů od Assisi. Je to středověké městečko románského původu, které se rozkládá na západním okraji planiny u města Foligno v předhůří pohoří Montefalco.

Bevagna

Bevagna

Zajímavosti města Bevagna

V městečku Bevagna zřetelně pocítíte atmosféru umbrijského středověku. Piazza Filippi Silvestri, bez jakékoli zeleně, ohromí svou strohou monumentalitou a dvěma románskými kostely San Silvestro a San Michele Arcangelo s velkolepým otevřeným schodištěm.

Piazza Filippi Silvestri

Piazza Filippi Silvestri

Kašna s krásnou nádrží byla dodána roku 1889. Ve stejném roce se v paláci dei Consoli usídlilo dodnes činné divadlo Teatro Francesco Torti.

Rovněž římská minulost Bevagni je stále přítomna, minimálně v podobě silnice Via Flaminia , která v době starého Říma protínala celé město v místech dnešního Corsa.

Na severu městečka byly odhaleny zbytky římského chrámu a velkého divadla, do něhož byly ve středověku vestavěny domy.

Velmi půvabná je černobílá podlahová mozaika lázeňského areálu s dekorativním vyobrazením hadů, langust, ryb a fantastických zvířat.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená Bevagna

Dovolená v destinaci Bevagna? Dobrá volba! Podívejte se na aktuální nabídku zájezdů a nebo na akční Last minute, které jsou nyní k dispozici. Podívejte se i na nabídku zájezdů do Itálie a vyberte si ze všech dostupných možností!