Charakter etruského města Volterra, ležícího 50 kilometrů severozápadně od Sieny ve výšce 550 metrů, určují především středověké budovy, obytné věže, paláce z 12. a 13. století a ovšem také Piaza dei Priori. V dávných dobách, kdy ještě neexistovala Itálie natož Toskánsko, byla Volterra hlavním městem Etrusků. Z těchto časů se tu dochovaly jedinečné neporušené městské hradby.

Volterra

Volterra

O etruské a římské minulosti svědčí část městského opevnění s bránou ze 4. až 3. století před naším letopočtem a pozůstatky římského amfiteátru z 1. století. Městská brána Porta dell´Etrusco je zdobena čedičovými hlavami, které představují etruská božstva.

Pozoruhodná je zdejší katedrála z raného 12. století a sbírky etruských uren a sarkofágů z alabastru, terakoty a tufu v Museo Utrusco Guamacci. V obrazárně paláce Munucci Solaini (Via del Sarti) si prohlédněte velkolepou malbu „Snímání z kříže“ (1521) Rossa Fiorentina.

Městská brána Porta dell´Etrusco

Městská brána Porta dell´Etrusco

Na Piazza dei  Priori v centru města najdete celou řadu památek, například Palazo dei Priori, jenž je nejstarším středověkým sídlem vlády v Toskánsku. Palác pochází z roku 1208 a jeho interiér ukrývá fresky ze 14. století.

Na  Piazza San Givonni stojí dóm, jehož součástí je kazatelna z 13. století zdobená reliéfy.

Pallazo dei Priori

Pallazo dei Priori

Dominantou Palazzo Pretorio z 13. století je  Pigletova věž.

V baptisteriu naproti katedrále najdete křtitelnici od Sansovina.

Zajímavé je i okolí Volterry. Za městem narazíte na volterrské útesy Balze. Navštívit můžete taktéž archeologický park s vykopávkami z období Římské říše.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená Volterra

Dovolená Volterra je dobrou volbou pro každého, koho láká Itálie. Podívejte se na aktuální zájezdy do destinace Volterra a nebo na žhavé Last minute, které jsou k dispozici. Stačí kliknout sem a rezervovat zájezd, který se vám bude líbit nejvíce!