Před dvěma tisíci lety se právě na náměstí Piazza delle Repubblica v italské Florencii nacházelo římské centrum „colonia Fiorentina“. Sloup s personifikací hojnosti je připomínkou, že zde od středověku až do konce 19. století stávalo velké tržiště Mercato Vecchio.

Piazza delle Repubblica Piazza delle Repubblica

© Brian Kinney / Shutterstock.com

Co nabízí Piazza delle Repubblica

Tento kdysi rušný trh, obklopený četnými městskými paláci a věžemi, je vyobrazen na mnoha starých fotografiích (alinari). Roku 1887 bylo toto staré srdce Florencie strženo, údajně z hygienických důvodů. Staré šlechtické paláce a sakrální stavby musely ustoupit novým, vystavěným v pseudorenesančním stylu.

Dnes tu objevíme vyhlášené kavárny (Gilli, Pazskowski, Le Glubbe Rosse a Donnini), obsazené místními i turisty, kteří zde přes den vychutnávají zmrzlinové poháry a večer poslech živé hudby.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená Piazza delle Repubblica

Piazza delle Repubblica je krásné místo, které stojí za návštěvu. Prohlédněte si proto zájezdy do destinace Piazza delle Repubblica či aktuální nabídku Last minute a vyberte si, co vás zaujme nejvíce! K dispozici jsou i další zájezdy do Itálie, stačí kliknout sem a vybrat si :-)