Jeden z nejrozsáhlejších parků italské Florencie se jmenuje Giardino di Boboli a na jeho území o rozloze 45 000 metrů čtverečních se kromě četných jeskyní a soch nachází také kouzelná kavárna stavitele del Rossy (1775) a mohutný palác Pitti (vybudovaný v 15. – 16. století podle plánů Brunelleschiho). V paláci sídlí několik muzeí.

Palác Pitti v Giardino di Boboli

Palác Pitti v Giardino di Boboli

Co nabízí Giardino di Boboli

Zahrady Boboli jsou jedním z nejkrásnějších muzeí pod širým nebem ve Florencii, kde čerpali nápady tvůrci mnoha evropských královských zahrad, včetně těch ve Versailles.

Výhled na Florencii z Giardino di Boboli

Výhled na Florencii z Giardino di Boboli

Na jejich rozvoji až do nynější podoby, se podepsali takové velikáni, jakými byli Niccolò TriboloGiorgio Vasari, Bartolomeo Ammannati a Bernardo Buontalenti. Jejich rozmach trval dlouhá čtyři staletí, v jejichž průběhu došlo také k výstavbě venkovního muzea, amfiteátru, Neptunovy fontány či obelisku.

Rodina Lorraine přistavěla v 18. století „Kaffeehaus“ a „Lemon House„, obětyto budovy navrhl uznávaný architek Zanobi del Rosso.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená Giardino di Boboli

Dovolená Giardino di Boboli je dobrou volbou pro každého, koho láká Itálie. Podívejte se na aktuální zájezdy do destinace Giardino di Boboli a nebo na žhavé Last minute, které jsou k dispozici. Stačí kliknout sem a rezervovat zájezd, který se vám bude líbit nejvíce!