Sant Antioco je malý ostrov nedaleko jihozápadního pobřeží Sardinie. Je součástí národního parku a patří mezi nejvyhledávanější lokality Sardinie. Nabízí ideální podmínky pro rybolov a potápění. Při troše štěstí můžete zahlédnout i delfíny.

Vnitrozemí ostrova Sant Antioco

Vnitrozemí ostrova Sant Antioco

K hlavním turistickým centrům  patří malebné městečko Maladroxia.

Asi osm kilometrů od Malaadroxie se rozkládá další prázdninové středisko, nazvané stejně jako ostrov, tedy San Antioco. Původně zde stálo fénické sídlo Sulcis z 8. století. San Antioco má malý přístav. V okolí se pěstuje kvalitní víno. Dominantou města je starý římský most Ponte Romano.

Pláž Ca Lunga na ostrově Sant Antioco

Pláž Ca Lunga na ostrově Sant Antioco

Na každém kroku narazíte na restauraci, kavárnu, pizzerie nebo bar. Hlavním lákadlem je prostorná písečná pláž s pozvolným přechodem do moře. Za malý poplatek si můžete zapůjčit lehátka a slunečníky. Od města směrem na jih narazíte na přímořské vodní plochy, které se staly útočištěm mnoha druhů vodního ptactva.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená Sant Antioco

Chcete-li vyrazit na dovolenou do Itálie a zajímá-li vás přímo destinace Sant Antioco, podívejte se na aktuální nabídku zájezdů, které sem míří! K dispozici je celá řada zájezdů do Itálie a podívat se můžete také na aktuální nabídku Last minute zájezdů. Neváhejte, dovolená v Itálii je bezva!