Neptunova jeskyně je nádherná krápníková jeskyně na ostrově Sardinie poblíž města Alghero. Na úpatí útesu Capo Caccia se ročně vydá více než 100 000 turistů, aby se pokochaly krásou této jeskyně, jejíž vstup je asi metr nad hladinou moře.

Schodiště k Neptunově jeskyni na Sardínii

Schodiště k Neptunově jeskyni na Sardínii

Co nabízí Neptunova jeskyně

Neptunova jeskyně je součástí jeskynního komplexu o celkové délce přes 4 kilometry. Turistům je z bezpečnostních důvodů zpřístupněno jen několik set metrů právě v Neptunově jeskyni. Uvnitř najdete průchody a prostory s osvětlenými krápníkovými útvary a 120 metrů dlouhé slané jezero, které je v úrovni moře.

V Neptunově jeskyni se natáčel roku 1978 film Island of Mutations. Prohlídky jsou vedeny v italštině nebo angličtině.

Neptunova jeskyně

Neptunova jeskyně

Jak se k Neptunově jeskyni dostat

V roce 1954 bylo do skály útesu vytesáno tzv. kozí schodiště o délce 654 schodů, které vede z místního parkoviště na vrcholu útesu a dolů ke vchodu do jeskyně.

Druhou možností je vydat se k jeskyni po moři z přístavu Alghero, odkud lodě vyplouvají zhruba každou hodinu. Jelikož je jeskyně turisticky velmi navštěvovaná, doporučujeme zvolit druhou možnost, čímž se vyhnete dlouhým frontám.

Vstupné vás vyjde na 13 €, ale rozhodně to stojí za to.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená Neptunova jeskyně

Neptunova jeskyně je krásné místo, které stojí za návštěvu. Prohlédněte si proto zájezdy do destinace Neptunova jeskyně či aktuální nabídku Last minute a vyberte si, co vás zaujme nejvíce! K dispozici jsou i další zájezdy do Itálie, stačí kliknout sem a vybrat si :-)