Na západním pobřeží Sardinie se asi tři kilometry od městečka Bosa nachází letovisko Bosa Marina. Rekreační oblast nabízí písečnou pláž s postupným přechodem do moře, jež je na několika místech lemována skalisky. V Bosa Marina se nalézá jachtový přístav.

Bosa

Bosa

V četných zálivech, které jsou rájem pro potápěče, se vyskytuje množství ryb. Bujná vegetace v okolí láká k pěším výletům.

Historické město Bosa si do dnešní doby udrželo svůj tradiční ráz a proslavilo se zejména výrobou rákosových pletených košů. Ženy vytváří nádherné krajkové práce a propracované výšivky.

Barevné domy městečka Bosa

Barevné domy městečka Bosa

V minulosti byla Bosa nejvýznamnějším městem na Sardinii. Narazíte zde na antické monumenty, kostely, uvidíte kované balkony na patricijských palácích s nádvořími. Městem se proplétají klikaté dlážděné uličky obklopené spoustou obchůdků a krámků se suvenýry. V centru města na náměstí roste několik vzrostlých palem, které nabízí stín.

Nábřeží v Bose s hradem Castello di Serravalle

Navštivte nedaleký hrad Castello di Serravalle se zachovalou prstencovou stěnou a třemi věžemi. Velmi cenný je kostel San Pietro Extra Muros z roku 1073, který je nejstarším románským kostelem na Sardinii. Figurální výzdoba na jeho průčelí jeví známky rané gotiky.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená Bosa

Zajímala by vás nabídka zájezdů do destinace Bosa? Podívejte se na aktuální nabídku zájezdů či Last minute, které Bosa nabízí. Případně se podívejte i na další zájezdy do Itálie, nebudete litovat!