Novara je s počtem obyvatel okolo 103 tisíc druhým největším městem italského regionu Piemonte. Je to průmyslové město na hranici s Lombardií.

Novara Novara

© Michele Vacchiano / Shutterstock.com

Dvakrát týdně se do staré Novary vrací ten pravý venkovský život. V pondělí a ve čtvrtek se tu konají trhy, na které se sjíždějí zemědělci z širokého okolí. Tehdy je ten pravý čas na procházku městem – pod Portici Rosselli, po Piazza Martiri nebo Piazza delle Erbe a po centrum města, kam je vjezd autům zakázán.

Zajímavosti města Novara

Basilica di San Gaudenzio

Jednolodní barokní kostel Basilica di San Gaudenzio, jenž se stal zároveň nejdůležitější památkou Novary, se začal stavět v roce 1577 podle plánů Tibaldiho. Dokončen byl téměř o sto let později, v roce 1650. 122 metrů vysoká zvonice, typický znak města, je dílem Benedetta Alfieriho, kupole je dílem Antonelliovým.

Basilica di San Gaudenzio

Basilica di San Gaudenzio

Interiér baziliky, zasvěcené patronovi města, je vyzdoben freskami a obrazy od G. Ferrariho, Moncalvy a da Varralla.

Broletto

Tady se dělala politika. Mohutný středověký komplex Broletto zahrnuje nejdůležitější staré vládní budovy Novary (13. – 17. století) – Palazzo del Comune, Palazzo del Paratici, Palazzo Arengo.

Broletto Broletto

© Michele Vacchiano / Shutterstock.com

Duomo di Novara

Trojlodní novoklasicistní bazilika Duomo di Novara je jednou z nejmladších staveb města Novara, neboť vznikala až v letech 1863 – 1869 podle plánů Antonelliho. Ve spodní části ještě románskou zvonicí (12. století) zakončuje kupole. Uvnitř si prohlédněte mistrovské dílo Guadenzia Ferrariho „Lo sposalizio mistico di Santa Caterina“ a Laninovo „Il Crosifisso ed i Santi Gaudenzio, Benedetto e Maria Maddalena“.

Duomo di Novara

Duomo di Novara

V dómu se nachází fascinující podlahová mozaika se symboly evangelistů. V kapli di San Siro si můžete prohlédnout pěkné renesanční fresky. Naproti dómu stojí raně křesťanské baptisterium z 5. století.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená Novara

Dovolená Novara je dobrou volbou pro každého, koho láká Itálie. Podívejte se na aktuální zájezdy do destinace Novara a nebo na žhavé Last minute, které jsou k dispozici. Stačí kliknout sem a rezervovat zájezd, který se vám bude líbit nejvíce!