Obec Limone Piemonte najdete na jihu regionu Piemonte, asi 8 kilometrů od hranic s Francií. Pokud jste příznivci zimních sportů a rádi byste prožili dovolenou v Italských Alpách, pak je pro vás vyžování v Piemonte ideální volbou. Oblast je obklopena Alpami, nabízí pestrou nabídku sjezdovek všech stupňů obtížnosti.

Limone je jedním z prvních zimních středisek v Itálii a je také nejjižněji položeným střediskem v Alpách. Městečko obklopují hory, jež svou nadmořskou výškou přesahují 2 tisíce metrů. Ze severu to jsou Besimauda – 2231 metrů, Costa Rosa – 2404 metrů; z východu Cima della Fascia – 2495 metrů; z jihu Rocca dell´Abisso – 2755 metrů, Colle di Tenda – 1820 metrů; ze západu Ciotto Mien – 2375 metrů a Monte Vecchio – 1920 metrů.

Limone Piemonte

Limone Piemonte

Co nabízí Limone Piemonte

Středisko zimních sportů Limone uprostřed italských Přímořských Alp není tak prominentní jako letní střediska Bordigera nebo San Remo na nedaleké riviéře. Je však pravým místem pro ty, kdo chtějí trávit zimní dovolenou v typicky italském prostředí.

Většina limonských lyžařských svahů se řadí mezi střední až těžké sjezdovky, avšak své místo si zde najdou i začátečníci. Monte Alpeta nabízí na svých širokých svazích bez porostu příjemný sportovní zážitek milovníkům carvingu a snowbordingu.

Lyžování v Limone Piemonte

Lyžování v Limone Piemonte

Chudší nabídka je pro běžkaře. V areálu se sice pořádají národní biatlonové závody, ale turisticky vhodné stopy se nacházejí jen v sousední Panice Sottano.

Limone Piemonte je snadno dosažitelné z Pianura Padana, Ligurie i z jihu Francie. Za hodinu se odtud dostanete autem nebo vlakem do Monte Carla, perly světově proslulého Azurového pobřeží.

V létě středisko nabízí nespočetné sportovní aktivity – nordická chůze, horolezectví, tenis, fotbal, volejbal či basketbal. Provozovat tu můžete rovněž cykloturistiku. K dispozici jsou i výlety s průvodci. Najdete zde také dráhy pro kolečkové brusle.

Mapa Limone Piemonte

Mapu lyžařské oblasti Limone Piemonte naleznete níže. Potřebujete-li si prohlédnout detail mapy, klikněte na ni.

Mapa Limone Piemonte

Mapa Limone Piemonte

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená Limone Piemonte

Ta nejširší nabídka aktuálních zájezdů do destinace Limone Piemonte je vám k dispozici. Stačí kliknout sem a nebo se podívat na nabídku akčních Last minute zájezdů do destinace Limone Piemonte či Last minute nabídek do Itálie.