Alessandria, hlavní město stejnojmenné provincie, ležící v oblasti Piemonte zhruba 90 km od Turína, je důležitým železničním uzlem. Město bylo založeno roku 1168 jako opevnění před římským císařem Fridrichem I. (Frederick Barbarossa). Nejprve se jmenovalo Civitas Nova a poté Cesaria, než bylo v roce 1175 pojmenováno po papeži Alexandru III. Savojští později z tohoto strategicky velmi výhodně položeného města vybudovali obrovskou hraniční pevnost. Dlouhou vojenskou tradici města ztělesňuje citadela s hvězdicovým půdorysem.

Alessandria

Alessandria

Konec 19. století znamenal pro Alessandrii konec jejího vojenského významu a počátek vzrůstající úlohy průmyslu a obchodu.

K nejslavnějším obyvatelům Alessandrie patří Giuseppe Borsalini. První klobouk opustil jeho dílnu v roce 1865. Tomuto světově známému exportnímu artiklu je ve městě věnováno malé muzeum – Museo del Capello.

Zajímavosti města Alessandria

Duomo di Alessandria

Katedrála Duomo di Alessandria s pěknou neoklasicistní fasádou od Edoarda Arboria Melly byla postavena v roce 1810 a obnovena v roce 1879. Nápadná je především její 106 metrů vysoká zvonice.

Duomo di Alessandria

Duomo di Alessandria

Muzeum klobouků Borsalino

Nejznámější exportní produkt města – klobouky Borsalino – v muzeu klobouků zhlédnete ve všech tvarech a barvách. Prohlídka je možná pouze po předchozí telefonické domluvě.

Muzeum klobouků Borsalino Muzeum klobouků Borsalino

© Borsalino, www.borsalino.com

Pinacoteca Civica

Obrazárna Pinacoteca Civica vystavuje díla Giuseppe Vermiglia, Moncalva, Massima d´Azeglia. Jeden sál je věnován modernímu umění a představuje například malby Giuseppe Pellizy a Carla Carrá.

Pinacoteca Civica města Alessandria

Pinacoteca Civica města Alessandria

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená Alessandria

Chcete-li vyrazit na dovolenou do Itálie a zajímá-li vás přímo destinace Alessandria, podívejte se na aktuální nabídku zájezdů, které sem míří! K dispozici je celá řada zájezdů do Itálie a podívat se můžete také na aktuální nabídku Last minute zájezdů. Neváhejte, dovolená v Itálii je bezva!