Kostel Santa Maria di Castello patří k nejvýznamnějším sakrálním památkám Janova. Pravděpodobně je totiž nejstarším kostelem ve městě, založeným na kopci, jenž byl opevněn již v pozdní antice.

Santa Maria di Castello Santa Maria di Castello

© faber1893 / Shutterstock.com

Na stavbu kostela byly použity původní římské sloupy. Po krátkém období kdy stavba sloužila jako farní kostel, zde roku 1442 dominikánský řád založil klášter.

Interiér kostela Santa Maria di Castello Interiér kostela Santa Maria di Castello

© maudanros / Shutterstock.com

Do klášterního komplexu se vchází ze sakristie v pravé postranní lodi. Schodiště vede k Loggii dell´Annuncialazione, které ústí do jedné z cel čtyř křížových chodeb, vyzdobených v renesančním stylu. Z fresek vyniká především „Zvěstování“ od Justa von Revensburga. Z jiné lodžie o patro výše se otevírá pěkný výhled na přístav.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená Santa Maria di Castello

Zaujal vás náš článek o destinaci Santa Maria di Castello v Itálii? Chtěli byste sem vyrazit na zájezd? Klikněte sem a podívejte se na nabídku aktuálních zájezdů či akčních Last minute, které Santa Maria di Castello nabízí a vyražte ve vámi vybraném termínu a za cenu, která vám bude vyhovovat! Dovolená v Itálii je skvělá volba!