Duomo San Lorenzo je nejkrásnější a díky délce přes 100 metrů také největší svatostánek Janova. Jemně členěný portál biskupského kostela nezapře skutečnost, že se stavitel nechal inspirovat severofrancouzskými katedrálami. Nicméně fasáda obložená bílým mramorem a černou břidlicí je nezaměnitelným znakem ligurských kostelů.

Duomo San Lorenzo Duomo San Lorenzo

© faber1893 / Shutterstock.com

Po požáru byl chrám v raném 14. století goticky přestavěn. Románské sloupy v interiéru pocházejí ještě z původní stavby, zatímco zvonice, přestavěná o 200 let později, již vykazuje renesanční prvky.

Zvláště pěknou výzdobou se pyšní Capella di Sa Giovanni Battista v levé postranní lodi. Zde spočívají od roku 1098 relikvie Jana Křtitele, které ze Svaté země přivezli janovští obchodníci.

Oltář v Duomo San Lorenzo

Oltář v Duomo San Lorenzo

Ze sousední kaple se vchází do Museo del Tesoro chrámové muzeum. Přechovává kromě četných liturgických předmětů a mešních rouch taktéž cenné relikvie.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená Duomo San Lorenzo

Ta nejširší nabídka aktuálních zájezdů do destinace Duomo San Lorenzo je vám k dispozici. Stačí kliknout sem a nebo se podívat na nabídku akčních Last minute zájezdů do destinace Duomo San Lorenzo či Last minute nabídek do Itálie.