Ostrov Elba je jedním z největších toskánských ostrovů v Ligurském moři. Je vzdálený šest kilometrů od přístavu Piombino, odkud se sem dostanete několikrát denně trajektem do hlavního ostrovního přístavu Portoferraio. Stal se vyhledávaným místem pro geology i sběratele minerálů a polodrahokamů, ale v poslední době jej mají v oblibě i turisté, jedoucí do Itálie za hezkými plážemi a dobrým koupáním.

Mapa ostrova Elba

Mapa ostrova Elba

Proč vyrazit na ostrov Elba

Ostrov nabízí vlhké klima, výborná domácí vína, malebná městečka a samozřejmě azurové moře. Milovníky potápění zaujme několik atraktivních potápěčských lokalit. Čas však nemusíte trávit pouze u moře, jsou zde příležitosti i pro pěší turistiku. Elba se vyznačuje stálým počasím, v sezoně zde téměř neprší. Narazíte zde na porosty kaktusů aloe, oleandrů, fíkovníků, eukalyptu.

Pobřeží ostrova Elba

Pobřeží ostrova Elba

Restaurace ve vesnicích a městečkách na ostrově nabízejí nezapomenutelné místní speciality. Uchutnejte vynikající rybí polévky sburita, cacciacco a cibulovou polévku gurgulione. Kdysi to bývala jídla chudých, dnes patří k vyhledávaným jídlům.

Elba

Elba

Ostrov nabízí pozoruhodné přírodní a historické lokality. Udělejte si výlet k majáku Fortte Stella, k pevnosti založené roku 1548. K zajímavým místům patří akvárium v hotelu M2 v Marina di Campo, minerální pramen La Piccola Niniera nedaleko přístavu Porto Azzuro, lanovka na nevyšší vrch Elby Monte Capanne (1019 metrů) a večerní prohlídka městečka Capoliveri.