Hlavní atrakcí venkovského městečka Gióia del Colle s prastarými kořeny (3. století před naším letopočtem) a milým jménem je kastel, zbudovaný Normany na byzantských základech a poté téměř zcela přestavěný Friedrichem II. Je jen otázkou vkusu, zda se vám bude jevit v roce 1975 provedená obnova jako vhodná či přehnaná.

Gióia del Colle

Gióia del Colle

Zajímavosti Gióia del Colle

Castello Normanno Svevo

Z hradu Castello Normanno Svevo zbyly už jen dvě impozantní věže (28 metrů a 24 metrů), které se dnes hrdě vypínají nad hustě zastavěným centrem města Gióia del Colle. Friedricha II. připomíná vedle štaufské orlice na dvouoblokovém okenním výklenku a hlavice sloupu s říšskou orlicí také později zhotovená replika takzvaného císařského trůnu a venkovní schodiště.

Castello Normanno Svevo

Castello Normanno Svevo

Museo Archeologico Nazionale

Antická sbírka v muzeu Museo Archeologico Nazionale ve městě Gióia del Colle obsahuje nálezy z 6. – 3. století před naším letopočtem – hlavně šperky a keramiku – z blízkého archeologického naleziště u Monte Sannace (5 kilometrů severovýchodním směrem po okresní silnici).

Museo Archeologico Nazionale

Museo Archeologico Nazionale

Prohlídku vykopávek na místě je nutné předem domluvit.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená Gióia del Colle

Gióia del Colle je krásné místo, které stojí za návštěvu. Prohlédněte si proto zájezdy do destinace Gióia del Colle či aktuální nabídku Last minute a vyberte si, co vás zaujme nejvíce! K dispozici jsou i další zájezdy do Itálie, stačí kliknout sem a vybrat si :-)