Historie města Barletta sahá do 4. století před naším letopočtem, kdy zde Féničané zřídili obchodní stanici. Známá je pět metrů vysoká bronzová socha Colosso, jež údajně zobrazuje císaře Hadriána.

Barletta

Barletta

Zajímavosti města Barletta

Kastel di Barletta

Románská pevnost Kastel di Barletta byla postavena Friedrichem II. V letech 1985 – 1986 zde italský režisér Franco Zeffirelli natáčel filmovou podobu Verdiho opery Othello.

Kastel di Barletta

Kastel di Barletta

Cattedrale Santa Maria Maggiore

Katedrála Cattedrale Santa Maria Maggiore byla postavena roku 1150 v románsko-apulijském slohu. Roku 1267 byla vysvěcena a do roku 1307 obohacována gotickými prvky. Horní část 54 metry vysoké zvonice musela být po zemětřesení v roce 1743, které zasáhlo celé město Barletta, obnovena.

Cattedrale Santa Maria Maggiore

Cattedrale Santa Maria Maggiore

Středověký ráz celé stavby však byl zachován.

Chiesa Santo Sepolcro

Na románský kostelík Chiesa Santo Sepolcro na rohu frekventované ulice města Barletta vás nejspíše upozorní socha stojící před ním. Je to pozdně antická bronzová socha vysoká 5,11 metrů ze 4. století, jež představuje východořímského císaře, nejspíše Valentiniana I. Je známá jako „Kolos z Berletty“.

Chiesa Santo Sepolcro

Chiesa Santo Sepolcro

Důvodem, že postava nemá správné proporce, je zásah jednoho dominikánského mnicha z roku 1305, který s povolením krále roztavil spodní polovinu sochy, aby získal materiál na zvon. Teprve v roce 1491 byly torzu znovu navráceny paže a nohy.

Museo Civico e Pinacoteca Giuseppe De Nittis

Lákadlem muzea Museo Civico e Pinacoteca Giuseppe De Nittis ve městě Barletta, založeného v roce 1929 ve slohově čistém štaufském kastelu, je „Friedrichova busta“. Odhlédneme-li od vyobrazení na mincích, jde prý o jediný autentický portrét Friedricha II. Avšak obraz staršího bezvousého muže s vavřínovým věncem na hlavě, svědčí spíše pro portrét římského císaře Augusta.

Museo Civico e Pinacoteca Giuseppe De Nittis - obraz Snídaně v zahradě

Museo Civico e Pinacoteca Giuseppe De Nittis – obraz Snídaně v zahradě

V pinakotéce si lze prohlédnout zajímavou sbírku maleb neapolských mistrů 17. a 18. století.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená Barletta

Zaujal vás náš článek o destinaci Barletta v Itálii? Chtěli byste sem vyrazit na zájezd? Klikněte sem a podívejte se na nabídku aktuálních zájezdů či akčních Last minute, které Barletta nabízí a vyražte ve vámi vybraném termínu a za cenu, která vám bude vyhovovat! Dovolená v Itálii je skvělá volba!