Friedrich II. přímo miloval město Andria a měl k tomu dobrý důvod. Zatímco jiná města se od něj během jeho křížových výprav do Svaté země odvrátila, obyvatelé Andrie v italské Apulii stáli neochvějně při něm. „Věrná Andrie“ se ovšem nepříliš pietně chová k tělesným pozůstatkům dvou manželek štaufského císaře. Císařovy ženy Jolanda z Brienbe a Isabela Anglická odpočívají jen nuzně pohřbené v kryptě katedrály.

Andria

Andria

Zajímavosti města Andria

Cattedrale Santa Maria Assunta

Základní kámen katedrály Cattedrale Santa Maria Assunta ve městě Andria byl položen ve 12. století. V 15. století byla katedrála přestavěná a v 19. století rekonstruovaná. Církevní stavba má zvonici z 12. – 14. století a kryptu z 9. – 10. století.

Cattedrale Santa Maria Assunta

Cattedrale Santa Maria Assunta

Krypta se dochovala v původní podobě. V tajuplné, prachem pokryté kryptě s hroby císařoven se leckterému návštěvníkovi sevře hrdlo.

Palazzo Ducale

Jako rajka mezi vrabci se barokní vévodský palác Palazzo Ducale z 18. století výjimá v centru skromného venkovského městečka Andria.

Palazzo Ducale

Palazzo Ducale

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená Andria

Dovolená v destinaci Andria? Dobrá volba! Podívejte se na aktuální nabídku zájezdů a nebo na akční Last minute, které jsou nyní k dispozici. Podívejte se i na nabídku zájezdů do Itálie a vyberte si ze všech dostupných možností!