Gunung Sibayak, stratovulkán sahající do výšky 2 212 metrů, je jedním z nejzajímavějších vulkánů v Indonésii. Tyčí se nad městečkem Brastagi, pouhé 2 hodiny od Medanu a pouhou hodinu od nejbližší silnice, tudíž je dosažitelný pro turisty a to hned ze tří stran.

Přestože není vulkán již více než 300 let činný a je velmi dobře přístupný, nedoporučuje se absolvovat cestu na vlastní pěst. Některé úseky jsou strmé a může se stát, že vlivem zhoršeného počasí sejdete z cesty a ocitnete se na opačné straně kráteru.

Nezapomeňte si s sebou přibalit dostatečné množství pitné vody a něco k jídlu.

Gunung Sibayak

Gunung Sibayak

Jak se na vulkán Gunung Sibayak dostat

Z letiště v Medanu si za 25 000 Rp. zaplaťte ojek, který vás vezme do Padang Bulan, odkud jezdí zhruba každé 2 hodiny autobus do Brastagi za 10 000 Rp.

Nejvíce využívaná je cesta od města Jaranguda, které je asi 3 km od Brastagi. Další možnost je vyrazit na horu z města Semangat Gunung (nebo také Raja Berneh). Můžete se ale také vydat z města Tongkoh, které je na cestě mezi Brastagi-Medan. Tato cesta je ovšem nejdelší a kromě 5 hodinové túry vás provede také džunglí.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená Gunung Sibayak

Zajímala by vás nabídka zájezdů do destinace Gunung Sibayak? Podívejte se na aktuální nabídku zájezdů či Last minute, které Gunung Sibayak nabízí. Případně se podívejte i na další zájezdy do Indonésie, nebudete litovat!