Togianské ostrovy se nacházejí v centrální části ostrova Sulawesi (v „zátoce“, kterou vytváří severní výběžek ostrova Sulawesi). Díky své rozloze téměř 3 000 km2, bohatému podmořskému životu a nádherným deštným pralesům, se ostrovy staly v roce  2004 jedním z nejrozsáhlejších národních parků v Indonésii. Konkrétně se tento park nazývá Národní park Kepulauan Togean.

Na ostrovech je stále ještě aktivní sopka Una-Una, která při poslední erupci v roce 1983 vyhnala obyvatele stejnojmenného ostrova na ostrovy Batudaka a Togian.

Togianské ostrovy

Togianské ostrovy

Souostroví Togian je domovem zoborožce, babirusy celebeské, makaka z ostrova Malenge nebo teprve nedávno pro vědu objevený druh sovy Togian. Endemicky vyskytující se živočichy najdeme ale i v moři. Mezi ně patří druhy trpasličího mořského koníka, o kterých ještě do nedávna nikdo nevěděl.

Togianské ostrovy jsou jediným místem na světě, kde je možné navštívit atol, korálový útes a bariérový útes na jednom místě.

Togiany se stále více otevírají turistům a ač k opravdovému turistickému ruchu je zde ještě skutečně velice daleko, i zde se již objevují první turistické resorty. Důvodem je doslova rajská atmosféra ostrovů, překrásné pláže a vnitrozemí, které kdysi nabízely i další, dnes již bohužel turismem zcela „zamořené“ části Indonésie a JV Asie. Doufejmě, že si Togiany uchovají své kouzlo ještě dlouho a že cesta sem bude i nadále tak obtížná.

Togianské ostrovy nabízí průzračné vody a krásné pláže

Togianské ostrovy nabízí průzračné vody a krásné pláže

Jak se na Togianské ostrovy dostat

Dostat se na ostrovy je trochu oříšek, jelikož zde není letiště a autobusová doprava po Sulawesi je velmi časově náročná. Nejprve se musíte dopravit buď do města Ampana nebo Gorontalo.

Z města Ampana: Trajekty vyplouvají mezi městy Ampana a Wakai na Togianských ostrovech každé ráno, mimo pátek. Vzhledem k měnícím se klimatickým podmínkám se ale stává, že nemusíte vyplout i týden. pokud jsou podmínky dobré, na Wakai dorazíte za 4 hodiny, odkud zdarma doplujete rychlolodí do Pulau Kadidiri.

Z města Gorontalo: Trajekt „Tuna Tomini“ vyplouvá z Gorontalo do Wakai (počítejte s 13h cestou) dvakrát týdně, a to v úterý a pátek a po té pokračuje do Ampany. Pluje se přes noc, proto si při koupi lístku zajistěte také matraci tatami, jinak budete spát na zemi.

Rychlejší možností je dopravit se letecky do města Luwuk, Poso nebo Palu a odtud taxíkem do Ampany, popřípadě můžete letět do Gorontala a odtud v úterý nebo pátek trajektem Tuna Tomini na Wakai.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená Togianské ostrovy

Dovolená Togianské ostrovy je dobrou volbou pro každého, koho láká Indonésie. Podívejte se na aktuální zájezdy do destinace Togianské ostrovy a nebo na žhavé Last minute, které jsou k dispozici. Stačí kliknout sem a rezervovat zájezd, který se vám bude líbit nejvíce!