Celosvětový unikát mezi pevnostmi najdete ve městě Bau Bau v Jihovýchodním Sulawesi. Pevnost Buton se totiž skládá pouze z vulkanických hornin, která drží smícháním vápence a vaječného bílku. Tato pevnost byla dokonce roku 2006 zapsána do Guinessovy knihy rekordů jakožto největší pevnost světa. Pevnost o celkové délce téměř tří kilometrů a průměrnou výškou až čtyři metry, má v některých místech šířku stěn dosahující dvou metrů.

Pevnost Buton Pevnost Buton

© tripbaubaucity, https://tripbaubaucity.wordpress.com

Rozloha celého komplexu přesahuje 401 000 m2 a zahrnuje také 400 let starý, 33 metrů vysoký stožár, jenž není poničen slunečním zářením ani deštěm. Mešita, která se v komplexu nachází, pochází podle dochovaných záznamů sultanátu Buton z počátku 16. století.

Dalším unikátem tohoto komplexu je dvanáct možných vstupů do hradu, které značí počet otvorů v lidském těle, zahrnující otvory očí, uší, až po potní otvory.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená v Indonésii

Ta nejširší nabídka aktuálních zájezdů do Indonésie je vám k dispozici. Stačí kliknout sem a nebo se podívat na nabídku akčních Last minute zájezdů do Indonésie.