Tana Toraja je horská oblast, která je centrálně umístěna na ostrově Sulawesi, asi 300 km severně od Makassaru, hlavního města provincie Jižní Sulawesi.

Tana Toraja je ideálním místem pro turisty hledající úžasnou přírodu a bohatou kulturu. Na první pohled vás ohromí důmyslně malované domy se střechami ve tvaru lodí a terasovitých rýžových políček obklopených nádhernou přírodou.

Jedná se o nejkrásnější oblasti Indonésie, horskou oblast, která si i nadále udržuje své pohřební zvyky, díky nimž se v druhé polovině 20. století dostala do podvědomí turistů na celém světě.

Tana Toraja

Tana Toraja

Rituály a kult smrti v Tana Toraja

Pro místní kmen Torajů jsou pohřební rituály velmi důležité, proto se mnohdy stává, že na tento velmi drahý obřad spoří celý život, nebo jej jsou schopni zaplatit až několik let po smrti člena rodiny. Slavnost se totiž účastní běžně i několik set lidí. Nejvíce peněz musí pozůstalí zaplatit za posvátná zvířata – vodní buvoly a prasata, která se v průběhu obřadu usmrcují a poté slouží jako občerstvení pro smuteční hosty.

Nejhonosnější obřady se většinou konají v období sucha, tedy v období července a srpna, takže pokud se rozhodnete do Tana Toraji v tomto období zavítat, jste srdečně zváni také na obřad. Celý pohřební rituál trvá zhruba dvě hodiny, v průběhu nichž se tančí, zpívá a přibývá krve z poražených zvířat. Tělo zemřelého se natře formalínem a pohřbí do skalního hrobu, kde samozřejmě nesmí chybět figurka tau – tau v jeho velikosti a podobě, oblečenou do oděvu, který měl zemřelý nejraději.

Pohřební sošky Tau -Tau

Pohřební sošky Tau -Tau

Rituální pohřební obřady se výrazně liší u dětí, které zemřely do šesti měsíců věku. Tělíčko se zabalí do otcova tílka a vloží do stojícího postoje do palmy. Díra se poté vyplní palmovou kůrou a hlínou. Torajové věří, že dítě společně s palmou poroste a míza stromu je pro ně mlékem.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená Tana Toraja

Máme pro vás aktuální zájezdy do destinace Tana Toraja a nebo další spoustu zájezdů do Indonésie. Podívejte se i na aktuální Last minute pro destinaci Tana Toraja a vyberte si tu nejzajímavější nabídku!