Londa Burial Caves ve vesnici Londa jsou turisticky nejnavštěvovanějším místem celé oblasti a cestovatelsky je to jedno z nejznámějších míst nejen na Sulawesi, ale i v celé Indonésii. Dozvíte se, jak unikátně pohřbívají torajci své milované. Návštěvníci zde mohou mohou obdivovat velmi drahé tradiční kostýmy, které si při pohřebních obřadech, zvaných Rambu Solo, oblékají. Pohřebiště bývá nejvíce navštěvovaným místem v Toraji. Před vstupem do jeskynní hrobky si u zaměstnance pohřebiště zapůjčíte svítilnu nebo si můžete přinést svoji baterku. Je dobré si také zaplatit místního průvodce, se kterým máte možnost smlouvat o ceně.

Londa Burial Caves Londa Burial Caves

© Elena Mirage / Shutterstock.com

Co nabízí Londa Burial Caves

Rakev se zesnulým je bezpečně a pevně připevněna ke skále dřevěnými trámy. Výška umístění rakve odpovídá postavení zemřelého. Před ní bývá postavena konstrukce, na kterou se ukládají figurky Tau Tau. Na stěnách kolem jeskyně uvidíte řady dřevěných soch s názvem Tautau, dřevěnou vyřezávanou figurkou s podobiznou zemřelého. Místní si velmi potrpí na detaily, proto na některých z nich můžete vidět vyřezané vrásky nebo povislou kůži na krku. Dřevěné rakve jsou bezpečně pevně připevněny ke skále dřevěnými trámy.

Torajské sošky Tau-Tau

Torajské sošky Tau-Tau

Torajané věří, že mrtví mohou vzít své bohatství s sebou do posmrtného života. Jedním z důvodů, proč se rakve umisťují vysoko nad zemí, je také ochrana pokladu před případnými zloději. Věří také, že čím výše rakev leží, tím kratší je cesta zemřelého do nirvany.
Kosti zemřelého s obětinami (ano, jsou to cigarety)

Kosti zemřelého s obětinami (ano, jsou to cigarety)

Stává se, že po zemi najdete rostroušené kosti či dokonce lebky, které vypadly ze starých, ztrouchnivělých rakví. Ostatky mohou být uloženy do rakve nové, ovšem rodina zemřelého musí absolvovat drahý obřad znovu. Za obřad zaplatí lidé střední třídy 50 prasaty, vyšší třída platí dle urozenosti 24 až 100 buvoly. Velmi často se tedy stává, že se rodina snaží šetřit i několik let dopředu, aby mohla rituál provést.
Pohřební jeskyně mohou být až kilometr hluboké. Cesta jeskyněmi je plná stalagnitů a stalaktitů, místy je pak vysoká pouhý metr.
  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená Londa Burial Caves

Láká vás Londa Burial Caves? Hledáte-li zájezdy do destinace Londa Burial Caves, které vás sem vezmou, podívejte se na aktuální nabídku zájezdů se zajímavými cenami. K dispozici je hodnocení jednotlivých nabídek, řada termínů a cen, ze kterých si můžete vybrat! Pro nabídku aktuálních zájezdů, které nabízí Londa Burial Caves, klikněte sem a pro akční nabídky Last minute pak zase sem.