Největším a hlavním městem Východního Kalimantanu je Samarinda s 600 tisíci obyvatel. Město leží na řece Mahakam, poblíž východního pobřeží. Mezi další velká města na ostrově patří přístav Balikpapan, Bontang a Tatrakan.

Řeka Mahakam, protékající hlavním městem, je hlavní říční tepnou Východního Kalimantanu. Cestu do vnitrozemí mohou turisté začít v Samarindě. Západně od města, v dajácké vesnici Pampangu, se v neděli konají pravidelná taneční představení. Cesta po řece Mahakamu vás zavede tropickou přírodou do nitra Kalimantanu. Největším městem na řece Mahakam je Melak a jen kousek od něj leží Eheng. Odtud vás cesta zavede k vesnici Tering Lama, kde místní obyvatelé stále ještě užívají tradiční tetování.

Samarinda

Samarinda

Při dostatečném stavu vody v řece je možné pokračovat ještě na Long Iram, do vesnic Kenyahů a Bahaů. Konečnou stanicí pro lodě ze Samarindy je Long Bagun. Plavba lodí trvá od tří do šesti dnů. Cestovat po řece můžete ještě dál buď pěšky, nebo si pronajmout motorizovanou kanoi. Při této cestě pak narazíte na vesnice Long Pahai a Long Apari. Jinou variantou se nabízí cesta do vnitrozemí po řece Belayan.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená Samarinda

Máme pro vás aktuální zájezdy do destinace Samarinda a nebo další spoustu zájezdů do Indonésie. Podívejte se i na aktuální Last minute pro destinaci Samarinda a vyberte si tu nejzajímavější nabídku!