Národní park Kutai je nížinný tropický les na ostrově Kalimantan (Borneo) o rozloze 198 629 ha. Jelikož je jeho biodiversita pestrá, láká, mimo klasické návštěvníky, především výzkumné pracovníky a studenty, kteří zde mají jedinečnou příležitost poznávat jednotlivé druhy vegetace, kterých zde bylo popsáno na 900.

Nejvíce navštěvované části parku jsou Sangkima a Prevab, kde za vstup zaplatíte 15 000 Rp.

Pokdu se rozhodnete navštívit Prevab, vyhraďte si na prohlídku minimálně jeden den. Místní doporučují přespat v oblasti alespoň dvě noci. Každopádně, ať se už rozhodnete jakkoli, nezapomeňte si s sebou vzít dostatek jídla, čelovku a věci na převlečení.

Národní park Kutai Národní park Kutai

© Bontang, www.bontang.me

Jak Národní park Kutai navštívit

Sangkima je 38 od cesty z Bontangu do Sangatty. Je přístupná autem či minibuse. Prevab leží blízko vesnice Swarga Bara, Sangatta, Kutai Timur. Abyste se sem dostali, musíte jet ze Sangatty nebo Pangkalan Kabo Jaya motorovým člunem.
Před vstupem do parku je nutné získat povolení (License to Enter Conservation Area – SIMAKSI), které vám vydají na Awang Long street, Post Box I, Bontang, nebo na the National Park Management Division of Sangatta at Dr. Sutomo street no. S-27 Swarga Bara, Sangatta.
  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená Národní park Kutai

Láká vás Národní park Kutai? Hledáte-li zájezdy do destinace Národní park Kutai, které vás sem vezmou, podívejte se na aktuální nabídku zájezdů se zajímavými cenami. K dispozici je hodnocení jednotlivých nabídek, řada termínů a cen, ze kterých si můžete vybrat! Pro nabídku aktuálních zájezdů, které nabízí Národní park Kutai, klikněte sem a pro akční nabídky Last minute pak zase sem.