Národní park Tanjung Puting je považován za jeden z přírodních divů světa. Naprosto vás zde uchvátí čistota vzduchu, otevřenost noční oblohy s úchvatným pohledem na Mléčnou dráhu, velkolepost a důstojnost zdejších orangutanů či nádherné západy slunce. Za národní park bylo území prohlášeno roku 1982.

Co nabízí Národní park Tanjung Puting

Národní park Tanjung Puting je největší a nejrozmanitější chráněné území tvořené tropickými vřesovišti a rašelinovými bažinatými lesy, jež pokrývají velké území Bornea. Rozkládá se na 3 000 km2 a řeky, protékající tímto územím, se vlévají do jávského moře. U ústí řek najdete nipa nebo mangrovové bažiny. Chlubí se také původním deštným pralesem.

Národní park Tanjung Puting

Národní park Tanjung Puting

Mezi hlavní obyvatele patří především orangutani, levhart obláčkový, malajský medvěd, cibetky či divoká kočka známá pod názvem banteng. Je domovem také pro více než 230 druhů ptáků, dva druhy krokodýlů nebo pro mnoho druhů hadů, žab a nebezpečných druhů zvířat.

Tanjung Puting je považován za nejdůležitější a nenahraditelnou oblast na Kalimantanu. Zdejší mokřady chrání před povodněmi, regulují řízení toků, mají také protierozní opatření, jsou přirozeným biologickým filtračním systémem, a fungují také jako sezónní školky pro ryby, které jsou hlavním zdrojem živočišných bílkovin.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená Národní park Tanjung Puting

Zaujal vás náš článek o destinaci Národní park Tanjung Puting v Indonésii? Chtěli byste sem vyrazit na zájezd? Klikněte sem a podívejte se na nabídku aktuálních zájezdů či akčních Last minute, které Národní park Tanjung Puting nabízí a vyražte ve vámi vybraném termínu a za cenu, která vám bude vyhovovat! Dovolená v Indonésii je skvělá volba!