Národní park Kayan Mentarang leží v Bulunganu ve Východním Kalimantanu a svou rozlohou zaujímá 1,360,500 ha. V nadmořské výšce 200-2 258 metrů se teplota pohybuje mezi 16-30°C a ročně zde spadne zhruba 3 100 mm srážek.

V parku našlo svůj domov více než 100 druhů savců, z nichž 15 je endemických a přes 310 druhů ptactva, z nichž je 28 druhů zapsáno na seznam ohrožených ptáků. Spousta druhů fauny, žijící v této oblasti, ovšem nebyla zatím ani popsána.

Národní park Kayan Mentarang Národní park Kayan Mentarang

© Grivy, www.grivy.com

V souladu s přírodou zde žije zhruba 25 000 lidí kmenů Dayak (Dajákové) – Dayak Kenyah, Punan, Lun Daye an Lun Bawang.

Park je také vzhledem k hodnotným nálezům považován za největší archeologické naleziště Kalimantanu. Našly se zde pohřebiště či starověká kamenná zařízení.

Jak Národní park Kayan Mentarang navštívit

Ze Samaridy vás za hodinu letu dopraví na trase Samarida – Long Ampung, Tarakan – Long Bawan, nebo Tarakan – Tanjung Selor – Long Pujungan.

Lodí trvá cesta 6 hodin, menší motorový člun potřebuje zhruba jeden den cesty.

Kdy park Kayan Mentarang navštívit

Ideálním obdobím pro návštěvu národního parku Kayan Mentarang je srpen – prosinec a zcela určitě si s sebou nezapomeňte přibalit jídlo, čelovku, teplé prádlo, spacák, pohodlnou trekovou obuv a také rukavice na noc. Podkolínka a repelent jsou zde nutností!

Jelikož zde angličtinu neuslyšíte, je vhodné si za 70 000 Rp., což je asi 7 USD, najmout místního průvodce, který ovládá řeč Bahasa.

Ubytování v parku

V parku můžete přespat ve vesnicích kmene Dayak, kam se ovšem dostanete pouze pěšky. Pokud tuto možnost nevyužijete, můžete se ubytovat v Agung Raya Inn, kde za noc zaplatíte v přepočtu 5 USD.  Vybrat si také můžete hostitelskou rodinu, u které zaplatíte sice o něco více, ale v ceně máte 3 denní jídla a samozřejmě spoustu autentických zážitků k tomu!

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená Národní park Kayan Mentarang

Chcete-li vyrazit na dovolenou do Indonésie a zajímá-li vás přímo destinace Národní park Kayan Mentarang, podívejte se na aktuální nabídku zájezdů, které sem míří! K dispozici je celá řada zájezdů do Indonésie a podívat se můžete také na aktuální nabídku Last minute zájezdů. Neváhejte, dovolená v Indonésii je bezva!