Národní park Betung Kerihun (či Bentuang Karimun) vám se svými 800 tisíci hektary nabídne prohlídku místní fauny a flóry. Kopcovitý a hornatý ráz parku se rozprostírá od 700 -1790 metrů nad úrovní moře. Nejvyšší horou národního parku Betung Kerihun je Gunung Kerihun, kterou najdete ve východní části oblasti.

Kromě unikátní topografie zde také hraje důležitou roli voda. Oblast tvoří čtyři povodí: Embaloh, Sibau, Mendalam a povodí Kapuas.

Národní park Betung Kerihun (Bentuang Karimun) Národní park Betung Kerihun (Bentuang Karimun)

© Nature in The World, http://kumpulanwisataalamindonesia.blogspot.cz

Co nabízí Národní park Betung Kerihun (Bentuang Karimun)

Národní park Betung Kerihun (Bentuang Karimun) různé typy ekosystémů, a to od lužních lesů, bažin, až po vápenaté lesy, subhorské a horské lesy. Některé oblasti nebyly dokonce ještě prozkoumány.

Různorodost ekosystémů vytváří ideální podmínky pro život mnoha druhů rostlin a živočichů. Mezi ně patří 700 druhů rostlin, z nichž 50 se vyskytuje pouze na Borneu (Kalimantanu) a mnoho jich ještě nebylo botaniky ani identifikováno. Žije zde také přes 300 druhů ptáků, ze savců jmenujme například malajského medvěda, orangutany, outloně váhavého, levharta obláčkového nebo nártouna západosundského.

V parku žije šest dajáckých kmenů, kteří žijí v naprostém souladu s přírodou a dalšími etnickými skupinami.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená Národní park Betung Kerihun (Bentuang Karimun)

Národní park Betung Kerihun (Bentuang Karimun) je krásné místo, které stojí za návštěvu. Prohlédněte si proto zájezdy do destinace Národní park Betung Kerihun (Bentuang Karimun) či aktuální nabídku Last minute a vyberte si, co vás zaujme nejvíce! K dispozici jsou i další zájezdy do Indonésie, stačí kliknout sem a vybrat si :-)