Lákají vás vzdálená místa a exotické destinace, které jsou pro běžného obyvatele střední Evropy zahalené do tajemna a které lákají již svými exotickými názvy a fotkami, které sem tam každý z nás někde vidí? Pak jsou Havajské ostrovy možná tím pravým ořechovým, místem, kam byste se měli zajet podívat!

Slovo „Havaj“ má nejen v České repubice více významů, z nichž ten nejběžněji používaný označuje místo či situaci, která je skvělá, idylická a krásná. Je taková i skutečná Havaj, tedy Hawai’i či Havajské ostrovy (jak je budete označovat je zcela na vás, tyto tři varianty jsou zcela OK 🙂 )? Do jisté míry určitě ano. Jsou to nádherné ostrovy, které jsou neskutečně rozmanité a nabízí opravdu mnoho krásných, zajímavých a zcela jedinečných míst.

Překrásné útesy Na Pali Coast

Překrásné útesy Na Pali Coast

A jelikož jsou Havajské ostrovy tak rozmanité, i dovolená na Havaji může mít řadu podob, které se liší dle toho, jaké máte preference a také, jak hlubokou kapsu máte. Můžete zde strávit dovolenou plnou slunění na krásných tropických plážích, můžete zde serfovat či se potápět, můžete si půjčit auto a objet jednotlivé ostrovy kolem dokola (tedy aspoň ty, které to umožňují a mají cestu kolem celého obvodu 🙂 ). A pokud rádi poznáváte, rozhodně byste měli na Havaj vzít trekovací výbavu a pořádně si to zde prošlápnout. Havajské ostrovy jsou totiž (a možná vás to překvapí) především o trekování do nádherných míst, kam se s autem nedostanete.

Ke'e Beach na ostrově Kauai

Ke’e Beach na ostrově Kauai

Ale jak jsem již uvedl, dovolenou na Havaji můžete trávit v některém z luxusních resortů na ostrově Oahu či Maui a relaxovat na břehu oceánu s vysokými vulkány za zády, sledovat, jak si v oceánu něm hrají delfíni či dokonce velryby, popíjet kokosové mléko či oblíbený nápoj mai tai a číst si svou oblíbenou knihu. Kdo ale chce dovolenou trávit aktivně, nic mu v tom nezabrání a bude moci poznat Havajské ostrovy do hloubky.

Waimea Canyon

Waimea Canyon

Zájezdů na Havaj mnoho není. Je to dáno vzdáleností, kterou je nutné absolvovat a často i vysokými cenami, které není každý ochoten za dovolenou zaplatit. Na druhou stranu si můžete koupit i levnější zájezd na Havaj a neřešit, že váš resort nepatří mezi ty nejlepší a více po ostrovech cestovat. K čemu mít luxusní hotel, když v něm budete stejně jen přespávat? 🙂 Vybrat si tak může opravdu skoro každý.

Vodopád Akaka Falls

Vodopád Akaka Falls

Ne všichni však mají peníze na to, aby mohli cestovat na druhou stranu zeměkoule a tak, ať už se na Havaj chystáte a nebo o dovolené na Havajských ostrovech teprve přemýšlíte či je to pro vás jen vzdálený sen, podívejte se na články, které pro vás o Havajských ostrovech máme a poodkryjte závoj tajemna, který je s těmito nádhernými ostrovy uprostřed Tichého oceánu spjat.

Ono totiž platí havajské: Hawai’i no ka oi… tedy Hawaii je nejlepší.

MAHALO.cz

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená na Havajských ostrovech

Máme pro vás aktuální zájezdy na Havajské ostrovy a taky řadu Last minute dovolených na Havajských ostrovech. Tak neváhejte a vyberte si tu nejzajímavější nabídku - dovolená na Havajských ostrovech se vám bude líbit!