Ostrov Molokai patří k nejméně zmodernizovaným ostrovům Havajského souostroví.

Objevíte zde dosud nedotčenou přírodu, nenajdete žádné mrakodrapy ani semafory, ale uvidíte vysoké mořské útesy, které jsou všeobecně považovány za nejvyšší útesy na světě. I jejich délka je úchvatná, nejdelší leží na jižním pobřeží ostrova a měří až 28 mil.

Mapa ostrova Molokai

Mapa ostrova Molokai

Povrch ostrova vyhovuje turistům a cykloturistům. Vhodná je návštěva národního historického parku Kalaupapa. Narazíte zde také na pláž Papohakujednu z největších bílých pláží na souostroví. Poznat můžete i životní styl původních obyvatel ostrova Molokai, jestliže navštívíte města Kaunakakai a Halawa Valley.

Zajímavá místa ostrova Molokai

Na ostrově Molokai není příliš turistických lákadel a vyhlášených pláží. Jsou zde však krásné hory a vodopády.

Ostrov je rozdělen do dvou hlavních geografických oblastí – západní a východní.

Molokai - Nejvyšší útesy světa

Molokai – Nejvyšší útesy světa

Západní část ostrova leží v nižších nadmořských výškách a je velmi suchá. Jednou z mála zajímavostí jsou téměř neporušené pobřežní duny Mo'omomi, jež jsou chráněné.

Východní část tvoří náhorní plošina pokrytá lesním porostem. Ve vysokých nadmořských výškách rostou rozmanité endemické rostliny, ve výškách pod 1200 metrů se vyskytují eukalypty a cypřiše. Žijí tu jeleni a divoká prasata.

Molokai je však známý především pro kolonii malomocných, která zde existovala po dlouhá léta a jejíž existence je smutnou ukázkou krutosti lidí, kteří jsou v úsudku řízení strachem.

Papohaku Beach (Three Miles Beach)

Pro relaxaci u vody se na ostrově nachází vhodná pláž Papohaku Beach, známá také pod názvem Three Miles Beach. Je to jedna z největších pláží s bílým pískem na havajských ostrovech. Je asi tři míle dlouhá a 100 metrů široká.

Najdete zde možnosti kempování, k dispozici jsou sprchy a odpočinkové místnosti. Z pláže je vidět na Oahu.