V Egyptě nenajdete svěží zelené lesy ani louky. Egyptskou přírodu tvoří hory, poušť a moře. To však neznamená, že tu nadejdete rozmanitou faunu a flóru.

Sahara

Sahara

Často tu spatříte ibišek. Z květů této rostliny místní připravují osvěžující nápoj karkadeh. Narazíte zde také na vinnou révu a spoustu akácií. V úrodném údolí Nilu rostou fíkovníky, eukalypty, datlové palmy, bavlník. Místní zemědělci pěstují rýži a rajčata.

Červený čaj Karkadeh

Červený čaj Karkadeh

Oproti flóře je egyptská fauna přece jen pestřejší, i když v místních drsných pouštních podmínkách žije jen omezené množství živočichů.

Chybí tu bohužel velcí savci. Ti byli již dávno vyhubeni, ale na stáda gazel, pouštní lišky, šakaly nebo hyeny narazit můžete. Nebezpečným se stává setkání s hady, zejména jedovatými růžkatými zmijemi nebo kobrami královskými. Na pouštích i v údolí nilské delty se vyskytují gekoni, ještěrky, varani, agymy, či chameleoni.

Pouštní liška

Pouštní liška

V Rudém moři budete obdivovat bohatou mořskou faunou a flóru. Mnoho zde žijících druhů je chráněných nebo se s nimi nikde jinde na světě nesetkáte. Ryby, žijící v korálech, jsou hlavním důvodem potápění.

K nejoblíbenějším živočichům patří delfíni. V Rudém moři se setkáte s delfínem skákavým. Žije ve skupinách po pěti až deseti kusech, ale někdy objevíte i stádo až o sto kusech. Objevují se tu také delfíni pruhovaní. Na chráněná pobřeží snášejí vejce karety obrovské a karety pravé. Setkat se můžete i s rejnoky, blízkými příbuznými žraloků. Rejnoci mohou být nebezpeční pro potápěče, ale jen tehdy, pokud se cítí být ohroženi.

Potápění u korálového útesu v Marsa Alam

Želva u korálového útesu v Rudém moři

K dalším zde žijícím mořským živočichům patří trnucha modroskvrnná a manta obrovská. V otvorech korálových útesů pobývá muréna šedá a muréna jávská. Jsou to dravé ryby, které by mohly neopatrné potápěče ošklivě pokousat. K nejnebezpečnějším živočichům, kteří mají domov v Rudém moři, patří zástupci ropušníkovitých – perutýn ohnivý a zvlášť nebezpečný odranec pravý. Když na mořském dně šlápne potápěč na odrance, bývá to většinou osudové. Jeho ostny obsahují jeden z nejprudších a rychle účinkujících jedů.

Delfín v egyptském Rudém moři

Delfín v egyptském Rudém moři

Člověku nebezpečná může být i lovící baracuda. Potápěči si musí dávat pozor také na žahavku rozvětvenou, či druh medúzy – cassiopea andromeda. Naopak neškodná bývá talířovka ušatá.

Mezi dravé živočichy patří i sasanky, které dosahují velikosti od 30 do 50 centimetrů. Opatrní buďte v blízkosti trnové koruny. Ve svých trnech obsahuje jed.

Potápění a šnorchlování v Sharm El Sheikh je úžasné

Korálový útes v Egyptě

Oblíbeným objektem fotografů bývá štětičkovec dlouhohlavý, sapínovec fridmanův, kněžík žlutoocasý nebo pyskoun obrovský. Ježík obecný dosahuje délky až 90 centimetrů a tělo má poseto množstvím trnů.

Velbloud v Egyptě

Egyptský velbloud

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená v Egyptě

Máme pro vás aktuální zájezdy do Egypta a taky řadu Last minute dovolených v Egyptě. Tak neváhejte a vyberte si tu nejzajímavější nabídku - dovolená v Egyptě se vám bude líbit!