Největší pyramidu v Egyptě dal postavit faraon Chufu, více známý z Hérodotových spisů pod jménem Cheops. Tento faraon vládl kolem roku 2600 před naším letopočtem. Ze jména tohoto faraona je pak samozřejmě odvozen název Cheopsova pyramida, jež je známá rovněž jako Velká pyramida v Gíze. Patří do skupiny pyramid v Gíze, které stále patří mezi nejfantastičtější stavby celého světa.

Pyramida je vysoká 138 metrů. Původně sahala do výšky 147 metrů, ale bílý vápence, kterým byla obložena, byl rozkraden a použit na stavbu okolních rodinných domů. Na výstavbu této pyramidy bylo použito 2 milony 300 tisíc kamenných bloků, každý o váze 2,5 tuny.

Cheopsova pyramida (Velká pyramida v Gíze)

Cheopsova pyramida (Velká pyramida v Gíze)

Vnitřní struktura pyramidy je složitá v důsledku změn, které z neznámých důvodů prováděli starověcí stavitelé. Dvakrát se odchýlili od původních plánů a změnili místo sarkofágové komory. Faraon Cheops byl v pyramidě pohřben sám. Podle egyptologů měly být jeho ženy pohřbeny do tří malých pyramid, postavených poblíž. Zajímavé je, že v Cheopsově pyramidě byla pro královny zbudována speciální místnost, ale nebyla použita. Existují teorie, že komnata byla původně určena pro krále, ale královský sarkofág byl příliš velký, a proto muselo dojít ke změně.

O tomto kamenném monumentu, předmětu zaníceného výzkumu i v poslední době, byla napsána záplava knih a přesto má asi mnoho tajemství, jež stále čekají na odhalení.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená Cheopsova pyramida (Velká pyramida)

Dovolená v destinaci Cheopsova pyramida (Velká pyramida)? Dobrá volba! Podívejte se na aktuální nabídku zájezdů a nebo na akční Last minute, které jsou nyní k dispozici. Podívejte se i na nabídku zájezdů do Egypta a vyberte si ze všech dostupných možností!