Slunečné pobřeží je největší hotelové letovisko v Bulharsku. Leží 40 kilometrů severně od Burgasu a je to jedna z částí města Nessebar. Dobré klimatické podmínky celé této oblasti, nádherná písečná pláž s postupným sestupem do moře činí ze Slunečného pobřeží jedno z nejvyhledávanějších míst bulharského Černomoří. Dopravu k letovisku zajišťuje minivláček a spojení s okolními městy pravidelná autobusová doprava. Slunečné pobřeží je obklopeno bohatou zelení. I zde prodělaly hotely zásadní modernizaci a v ničem si nezadají s vyhlášenými turistickými letovisky ve Středomoří.

Slunečné pobřeží je největší bulharské přímořské letovisko s širokou, sedm kilometrů dlouhou pláží, jemným pískem a čistým mořem. Pláž začíná asi 4 kilometry od Nessebaru a táhne se severním směrem. Více než stovka hotelů je rozeseta v pěkně udržované parkové zeleni, některé stojí přímo u pláže. Mnoho jich bylo zrenovováno. Nabídka ubytování je zde opravdu široká. Kromě hotelů si můžete vybrat i jednoduché penziony.

Záliv letoviska Slunečné pobřeží

Záliv letoviska Slunečné pobřeží

Výstavba celého střediska započala v roce 1958. Zdejší pláže se měly stát alternativou středomořských středisek pro obyvatele východního bloku. Dnes však návštěvníky z východní Evropy začínají vytlačovat turisté z britských ostrovů, Skandinávie a Nizozemí.

Co nabízí Slunečné pobřeží

Na Slunečném pobřeží vyrostla spousta pěkných restaurací a barů, stánků a obchůdků. Ceny jsou vyšší než v Nessebaru, ale nedosahují výše cen na Zlatých píscích. Na plážích jsou nabízeny nejrůznější druhy vodních sportů. Pronajímají se zde lehátka a slunečníky. V některých úsecích bývají pláže dosti přelidněné.

Pláž v letovisku Slunečné pobřeží Pláž v letovisku Slunečné pobřeží

© Marynka Mandarinka / Shutterstock.com

Zdejší pláž však patří k tomu nejlepšímu, co můžete v Bulharsku najít. Je hodně oblíbená mezi rodinami s dětmi. Je zde bezproblémový vstup do moře a široká nabídka plážových atrakcí. Oblíbené jsou pronájmy vodních skútrů, jízdy na banánu, parasailing, jízda na vodních lyžích nebo zapůjčení kajaků a šlapadel. Na plážích narazíte na bungee trampolíny, minigolf, tenisové, basketbalové a volejbalové hřiště. Leží tu také dva aquaparky. Větší – Aquae Paradise je plný skluzavek, tobogánů a dalších vodních atrakcí, které jsou označené podle obtížnosti. Nachází se zde dětský bazén se středověkým hradem. Menší – Action Aquapark nabízí řadu atrakcí, mezi které patří 120 metrů dlouhý tobogán a skluzavka. Kromě vodních atrakcí zde můžete navštívit malou zoologickou zahradu.

Luxusní hotely na slunečném pobřeží

Luxusní hotely na slunečném pobřeží

Na Slunečném pobřeží se nalézá více jak 130 restaurací s širokým jídelníčkem. Ochutnat můžete typická bulharská jídla nebo se spokojit s tradiční evropskou kuchyní. Po setmění nabízí restaurace zábavní program. Je však nutné upozornit, že zdejší restaurace patří k těm nejdražším v Bulharsku.

Dále na sever od Slunečného pobřeží leží malé středisko Sveti Vlas a turistická vesnička Elenite.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 4.25 hvězdy
    4.25 / 5 (4 )
  • 85%
  • (4)

Summary:

Dosaženo 100 cestovatelských bodů
Počet přečtených článků
Počet přijatých odpovědí
Počet napsaných recenzí
Tvé hodnocení *: 5*: 5">
5 /5 stars

Luxus!!

dne 2015-05-05 19:43:45

Miluju Slunečné pobřeží! Má fakt super atmosféru, byla jsem tady dvakrát a určitě pojedu znova. NEMŮŽU SE DOČKAT!! Lidi tady jsou fakt hrozně milí, jídlo skvělé, ale hlavně má tohle místo úžasnou energii. Pokaždé se vrátím totálně nabitá a odpočatá! Promenáda je pořád plná lidí, kteří jsou fakt v pohodě, stejně tak bary a restaurace, kde není problém si najít kamaráda. Nakupování je tady super!!! Hodně obchodů se vší mmožným za rozumnou cenu! Slunečné pobřeží je fakt bomba, pokud si chcete dovolenou fakt užít!Dosaženo 50 cestovatelských bodů
Počet přečtených článků
Počet přijatých odpovědí
Počet napsaných recenzí
Tvé hodnocení *: 4*: 4">
4 /5 stars

Lepší než Pomorie!

dne 2015-04-22 08:39:18

V Bulharsku jsme byli 10 dní a hned bych se vrátila. Bydleli jsme v Pomorie, ale pořád jsme jezdili na slunečné pobřeží. Nevím proč, ale v Pomorie byli lidi nějací divní, nebyli moc milí, zato na SP všichni milí, usměvaví. Jídlo hrozné, nevím jak ostatní, ale mě tady moc nechutnalo. Nejím hranolky, hamburgry a colu, takže tomuhle jsem se vyhýbala, ale to místní jídlo nic moc. Pláže skvělé, půjčovali jsme si skútry, jezdili na banánech, fakt sranda. Určitě bych jela znova, ale tentokrát přímo na Slunečné pobřeží.Dosaženo 100 cestovatelských bodů
Počet přečtených článků
Počet přijatých odpovědí
Počet napsaných recenzí
Tvé hodnocení *: 3*: 3">
3 /5 stars

Šlo to

dne 2015-02-08 06:37:37

Bydleli jsme v Iberostar Sunny Beach, jídlo skvělé, velký výběr, velké porce :D Blbý bylo, že večer tady nebylo moc co dělat, kromě pití v baru. Jinak koupání dobrý, ale docela vysoký ceny ve městě. Příště bych asi jel jinam.Dosaženo 100 cestovatelských bodů
Počet přečtených článků
Počet přijatých odpovědí
Počet napsaných recenzí
Tvé hodnocení *: 5*: 5">
5 /5 stars

Zábava až do rána 8-)

dne 2015-01-30 17:53:07

Slunečné pobřeží je boží! byli jsme tu loni na dva týdny a bylo to super! V noci to žilo až do rána, diskotéky, bary, spousta mladých lidí, lidi skvělí, přátelský, nemůžu se dočkat až se tam zas vrátím!!!Dovolená Slunečné pobřeží

Dovolená v destinaci Slunečné pobřeží? Dobrá volba! Podívejte se na aktuální nabídku zájezdů a nebo na akční Last minute, které jsou nyní k dispozici. Podívejte se i na nabídku zájezdů do Bulharska a vyberte si ze všech dostupných možností!