Strandža je nevysoké pohoří v jihovýchodním Bulharsku u hranic s Tureckem. Chráněné území zasahuje až k Černému moři, kde se nacházejí cenné dubové a pobřežní lesy. Je tedy nejméně prozkoumané a nejzachovalejší pohoří v Bulharsku, které bylo roku 1995 vyhlášeno národním parkem.

Vodopád v pohoří Strandža

Vodopád v pohoří Strandža

Hlavně v západní části stejnojmenné hory najdete mnoho jeskyní se zachovalými kamennými postavami,vytesanými slunečními disky, atd.

Krásy pohoří Strandža

Krásy pohoří Strandža

Unikátní není jen hora samotná, ale také zdejší vesnice. Dvě takové autentické vesnice na jihozápad od Careva na cestě do Malko Turnovo jsou Kolodovo (22 km od Careva) a Bulgari (17 km). Obec Bulgari je známá díky ‚nestinarski‘ tancům (tančení na žhavých uhlících), konající se u příležitosti veletrhů obce nebo o svátcích, jako je den St Constantina a Elena 21. května. K navštěvě také láká vesnice Gradishte kde byly objeveny thrácké valy.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená Pohoří Strandža

Dovolená Pohoří Strandža je dobrou volbou pro každého, koho láká Bulharsko. Podívejte se na aktuální zájezdy do destinace Pohoří Strandža a nebo na žhavé Last minute, které jsou k dispozici. Stačí kliknout sem a rezervovat zájezd, který se vám bude líbit nejvíce!