Carevo je půvabné rybářské městečko, které se rozkládá na vysokém břehu s přístavem a krásnými zátokami. Místní obyvatelé se živí rybolovem a zpracováváním dřeva. Město se stále více stává lázeňským střediskem. Je rozděleno na dvě části – Vasiliko, původní řeckou osadu, kde stojí starý pravoslavný kostelík a nové Carevo s penziony a nájemnými vilkami. Středisko nabízí centrální pláž ve tvaru podkovy s jemným pískem a průzračnou vodou, výběr vodních sportů, jezdectví. K dispozici jsou restaurace, bary i diskotéky a noční kluby s živou hudbou. Carevo může být východištěm pro túry do pohoří Strandža.

Carevo Carevo

© photoshooter2015 / Shutterstock.com

Carevo, dříve Mičurin, leží 76 kilometrů do Burgasu. Je to nejvýznamnější městečko Strandžského pobřeží a významné rekreační středisko. Rozkládá se na dvou polostrovech, na kterých se nalézají krásné zátoky s plážemi.

Carevo bylo oblíbeným místem bulharské královské rodiny. Stalo se populárním místem pro české celebrity. Těší se stále větší přízni turistů a je optimálním místem pro strávení dovolené.

Název letoviska se často měnil. V dávných dobách se v Carevu nacházela stará řecká kolonie Vasiliko. Poté se přeměnilo v městečko a na počest cara Borise III. dostalo název Carevo. Roku 1948 byl název změněn na Mičurin – podle významného botanika. Díky příznivému klimatu se zde nachází stanice pro pěstování jižních rostlin. Pod tímto jménem  je letovisko stále známé, i když se od roku 1991 oficiálně vrátilo k názvu Carevo.

Co nabízí Carevo

Carevo nabízí teplé moře, široké pláže s jemným pískem, komfortní turistické zázemí a bohatý noční život. Na své si zde přijdou jak milovníci vodních radovánek, turistiky a historie, tak i lidé hledající nerušený odpočinek s romantickými procházkami na pobřežních promenádách.

Stojí zato udělat si výlet do pohoří Strandža, které bylo roku 1995 prohlášeno národním parkem. Je jednou z nejméně objevených oblastí Bulharska a oplývá četnými druhy divokých zvířat jako např. rys, kojot, vlk, orel, jestřáb, želva.

Kostel v Carevu

Kostel v Carevu

Další možnosti výletů – do starobylého města Sozopol, za nákupy do Burgasu, případně lodní výlety po moři.

Pohoří je vhodné k objevování například jeskyní, krasových útvarů, pozůstatků dávných thráckých civilizací, ale i k houbaření. Velmi zajímavé jsou horské vesnice s původní architekturou, kde obyvatelé stále dodržují staré zvyky – například chůzi na žhavých uhlících.

V Carevu se nachází mezinárodní přístav osobních lodí, fotbalový stadion, tenisové kurty, krásné zátoky v okolí. Sportovní, kulturní a společenské akce, které se zde pořádají, zařadily město mezi moderní a oblíbené bulharské letovisko.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 4 hvězdy
    4 / 5 (1 )
  • 80%
  • (1) Recenze

Summary:

Dosaženo 250 cestovatelských bodů
Počet přečtených článků
Počet přijatých odpovědí
Počet napsaných recenzí
Tvé hodnocení *: 4*: 4">
4 /5 stars

Krásné letovisko!

dne 2014-10-28 15:16:14

Carevo je super letovisko s moc hezkými plážemi, jen člověk musí strávit nějaký čas než najde tu "svou". My máme raději klidnější a menší pláže. Určitě hodně dobře vybírejte hotel, proože my bydleli v hotelu South Beach a byla to teda hrůza. Ale jinak je Carevo moc hezké a mohu jej doporučit, jen mi tady přišlo trošku draho!Dovolená Carevo

Dovolená v destinaci Carevo? Dobrá volba! Podívejte se na aktuální nabídku zájezdů a nebo na akční Last minute, které jsou nyní k dispozici. Podívejte se i na nabídku zájezdů do Bulharska a vyberte si ze všech dostupných možností!