Pevnost Tsarevets plnila mezi lety 1185 až 1395, kdy bylo Bulharsko největším a nejmocnějším státem v jihovýchodní Evropě, funkci hlavní pevnosti středověkého hlavního města Veliko Tarnovo.

Bývalé sídlo středověkých carů se může pochlubit pozůstatky více než 400 domů, 18 kostelů či královským palácem. Pevnost Tsarevets prošla částečnou rekonstrukcí, ale i přesto zde můžete vidět původní  masivní kamenné zdi, brány a věže. 

Pevnost Tsarevets

Pevnost Tsarevets

Co nabízí Pevnost Tsarevets

Při vstupu do pevnosti stojí dvě brány, za nimiž stojí hradby. Některé z nich byly 12 metrů vysoké a 10 metrů tlusté. Podél stěn se dochovaly zbytky kláštera ze 12. století a dva kostely. Na severní straně leží zbytky kláštera ze 13. století. Na východní straně pak uvidíte pozůstatky šlechtických obydlí, dva kostely a stále využívaný moderní zvon. Uvidíte zde také pozůstatky obrovského trůnu o rozměrech cca 30m x 10m a římské sloupy, pravděpodobně přenesené z nedaleké Nikopole.

Pevnost Tsarevets v Bulharsku

Pevnost Tsarevets v Bulharsku

Dnes je středověká pevnost Tsarevets jednou z nejkrásnějších architektonických památek v Bulharsku. Během svátků se pevnost mění do psychedelické podívané s krásnou noční zvukovou a světelnou show.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená Pevnost Tsarevets

Máme pro vás aktuální zájezdy do destinace Pevnost Tsarevets a nebo další spoustu zájezdů do Bulharska. Podívejte se i na aktuální Last minute pro destinaci Pevnost Tsarevets a vyberte si tu nejzajímavější nabídku!