Náměstí Džumaja tvoří centrum jednoho z nejkrásnějších bulharských měst, Plovdivu. Nemůžete zde přehlédnout odkryté vykopávky římského stadionu, jenž leží pod plovdivským novým městem, a sousedící mešitou Džumaja ze 16. století i s minaretem. Mešita je přístupná veřejnosti, takže si ji můžete prohlédnou i zevnitř. Severním směrem pokračuje ulice Rajko Daskalov s mnoha obchody.

Náměstí Džumaja Náměstí Džumaja

© YingHui Liu / Shutterstock.com

Na východ od náměstí Džumaja dojedete po ulici Saborna ke kostelu Sv. Matky Boží z roku 1844. Tady již začíná plovdivské staré město. Půjdete-li doprava od kostela nahoru na kopec, objevíte se přímo nad jednou z nejvýznamnějších plovdivských památek – římským amfiteátrem Philippopolis. Platí se zde vstupné, ale všechno podstatné můžete vidět i zvenku přes mříže.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená Náměstí Džumaja

Dovolená Náměstí Džumaja je dobrou volbou pro každého, koho láká Bulharsko. Podívejte se na aktuální zájezdy do destinace Náměstí Džumaja a nebo na žhavé Last minute, které jsou k dispozici. Stačí kliknout sem a rezervovat zájezd, který se vám bude líbit nejvíce!