Perspektivní přímořské městečko, původně rybářská vesnice. Kiten je vzdálený 60 kilometrů jižně od Burgasu, asi 4 kilometry od Primorska. Vyniká mimořádně zdravým klimatem s dubovými a borovými lesy. Kitenský záliv patří k nejhezčím místům jižního Černomoří. Městečko se nachází v podhůří lesnatého pohoří Strandža. Středisko je známé svým přístavem, kde působí jachtklub. Rozkládají se tu dlouhé písčité pláže, které se střídají se skalnatými útesy. Kiten je čilé rekreační centrum s plným vybavením služeb.

Kiten je přímořské letovisko v jižní části černomořského pobřeží. Je vzdáleno 30 kilometrů jižně od Sozopolu. Až do Balkánských válek v letech 1912-1913 zde bylo pouze malé molo, které sloužilo k vývozu dřeva a uhlí. Kiten byl založen v roce 1931 třiceti rodinami, které utekly z východní Trákie, nicméně lidská osidlí v této oblasti sahají až do antické doby, ze které zde byly nalezeny amfory. V roce 2005 se vesnice Kiten prohlásila samostatným městem, aby se mohla lépe vypořádat s narůstajícím počtem turistů, především z České republiky.

Kiten

Kiten

Co nabízí Kiten

Dřívější rybářská osada je v současnosti centrem dynamicky se rozvíjející turistické oblasti. Funguje zde jachtklub a školy potápění. Lákadlem jsou písečné pláže, lemované skalnatými zálivy. Kitenský záliv patří k nejkrásnějším místům jižního Černomoří. Zdejší podnebí je mimořádně zdravé díky poloze v podhůří pohoří Strandža. Nedaleká rezervace nabízí vyjížďky na loďkách po řece Ropotamo.

Letovisko je vhodné jak pro rodiny s dětmi tak i pro mladé lidi, kteří touží po zábavě. Nespočet kavárniček, restaurací, taveren a diskoték zaručuje zábavu a pestrý společenský život. Je také proslulé tím, že se zde lečí kožní choroby, astmatické a dýchací problémy.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 4 hvězdy
    4 / 5 (2 )
  • 80%
  • (2)

Summary:

Dosaženo 100 cestovatelských bodů
Počet přečtených článků
Počet přijatých odpovědí
Počet napsaných recenzí
Tvé hodnocení *: 4*: 4">
4 /5 stars

Krása!

dne 2014-12-16 13:04:11

Byli jsme zde dvakrát na výletě z Primorska a moc se nám tady líbilo, jsou tu hezké pláže i dobré restaurace. Místní zábavní park je taky super!!!Dosaženo 250 cestovatelských bodů
Počet přečtených článků
Počet přijatých odpovědí
Počet napsaných recenzí
Tvé hodnocení *: 4*: 4">
4 /5 stars

Hezka dovolena

dne 2014-12-04 15:29:46

Bydleli jsme v rezidenci Princess a docela si to uzili. Maji tam hezkou plaz s bezplatnymi slunecniky, docela se o nas i starali. kiten je hezke letovisko s hodne restaurackami a bary, takze tady bylo kam jit i vecer. Nevyhoda je,ze je docela daleko od letiste v Burgasu,takze cesta trva docela dlouho.Dovolená Kiten

Zajímala by vás nabídka zájezdů do destinace Kiten? Podívejte se na aktuální nabídku zájezdů či Last minute, které Kiten nabízí. Případně se podívejte i na další zájezdy do Bulharska, nebudete litovat!