Malé přímořské městečko Černomorec, 25 kilometrů jižně od Burgasu a 8 kilometrů od Sozopolu. Letovisko se rozkládá na poloostrově. Nabízí pěknou přírodu, vlastní písečnou pláž a pokojnou atmosféru. Najdete zde řadu kaváren, restaurací a diskoték. Je zde trh s ovocem, zeleninou a dary moře, letní kino, poliklinika a rybářský přístav. Jsou tu rovněž výborné podmínky k vodním sportům, kurzy potápění, jezdectví a jiné služby.

Co nabízí Černomorec

Necelých 10 kilometrů od Sozopolu, asi 25 kilometrů od Burgasu se nachází poklidná přímořská vesnička Černomorec. Neoplývá sice žádnými památkami, ale najdete zde pěknou, nepřelidněnou městskou pláž v zálivu severní části města, úseky romantického skalnatého pobřeží nezaplněného turisty. Další kamenno-písčitá pláž s pěkným výhledem na Sozopol leží pod kempem východně od autobusového stanoviště. Je sem sice požadováno vstupné, ale pouze za předpokladu, že jdete hlavním vchodem.

Černomorec Černomorec

© Pawel Szczepanski / Shutterstock.com

Černomorec nežije jen rybářstvím a cestovním ruchem, ale také zemědělstvím, takže tu můžete ještě potkat koňské nebo volské potahy, pasoucí se oslíky a podobně.

Jižně od Černomorce se rozkládá kemp Gradina, na severozápadě je blízko kemp Kraimorie. Dál na jih se nalézá kemp Zlatna Ribka.

Krajina kolem Černomorce už je mírně zvlněná, ale ještě to není pohoří Strandža. Do lesnatých kopců se dá dojít přímou trasou po mostě přes hlavní silnici a dál odbočit z hlavní dlážděné silnice po polní cestě vedoucí kolem hnojiště mezi bodláky. Kopce a lesy jsou pro středoevropana celkem zajímavé.

Východ slunce v Černomorci

Východ slunce v Černomorci

Kromě pravoslavného kostela, zasvěceného patronu města Svatému Mikulášovi, v Černomorci nejsou k vidění jiné památky. Za posledními domy začínají pastviny a pole. Za památkami je nabízen krásný výlet do okolních měst. Do Burgasu je to odsud 25 km, do Sozopole 8 km. Asi 5 kilometrů východně od města leží největší bulharský ostrov Svatý Ivan.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 5 hvězdy
    5 / 5 (1 )
  • 100%
  • (1) Recenze

Summary:

Dosaženo 250 cestovatelských bodů
Počet přečtených článků
Počet přijatých odpovědí
Počet napsaných recenzí
Tvé hodnocení *: 5*: 5">
5 /5 stars

Pro aktivní a klidnou dovolenou ideální místo

dne 2014-12-19 00:22:49

Bydleli jsme tady v penzionu, jeho paní majitelka (Nadja, Naďa) nám hodně pomohla s tím, kam si v okolí zajet. Byli jsme proto u řeky Ropotamo, která je kousek cesty, navštívili jsme ptačí rezervaci Poda, dala nám tipy a nějaké místní restaurace, nebo na procházku do Sozopolu, která byla moc fajn.
Pláže v Černomorci jsou skvělé, čisté, moře klidné a ideální na plavání. Jsou tady i nějaké bary, takže je kam zajít i na večeři nebo drink. Pro nás skvělé místo!Dovolená Černomorec

Dovolená Černomorec je dobrou volbou pro každého, koho láká Bulharsko. Podívejte se na aktuální zájezdy do destinace Černomorec a nebo na žhavé Last minute, které jsou k dispozici. Stačí kliknout sem a rezervovat zájezd, který se vám bude líbit nejvíce!