Albena je známé přímořské letovisko. Jeho největší devizou je pláž s bílým pískem a pozvolným vstupem do moře. Zdejší pláž je považována za jednu z nejkrásnějších v Evropě. Hotely s charakteristickou terasovitou architekturou jsou postaveny v přírodní chráněné rezervaci a prošly důkladnou rekonstrukcí. Tato destinace nabízí vysoký komfort. Teploty se zde pohybují mezi 20 a 25°C.

Albena je moderní hotelové středisko vzdálené 40 kilometrů od Varny. Hotelový komplex se nachází v přírodní rezervaci. Letovisko je charakteristické terasovitou architekturou, svažující se k moři. Albenu si oblíbili zvláště turisté ze severských zemí a Velké Británie, kteří tvoří vedle českých turistů velkou část zdejší klientely. Hotely jsou vesměs zprivatizované a prošly důkladnou rekonstrukcí. Nabízí vysoký komfort, který umožnil, spolu s perfektním sportovním zařízením širokého spektra a bohatými službami, zavedení i individuálních VIP programů. Centrální pláž se mírně svažuje do moře.

Pláž v letovisku Albena

Pláž v letovisku Albena

Albena je známá i svým balneologickým programem, specializujícím se především na nemoci pohybového ústrojí a kožní nemoci.

Sportovcům se zde otevírají obrovské možnosti vodního lyžování, plachtění, jachtingu, surfování, podmořského rybolovu, stejně tak tenis, minigolf, bowling, jezdectví, plážový volejbal či aerobic. Nachází se tu i zábavní dětský park s dětským koutkem, dětskou diskotékou, minivláčkem, nafukovací trampolínou.

Kolem pobřeží rostou husté borové a dubové lesy.

Albena

Albena

Pokud nechcete být ubytováni v hotelu, jsou tu připraveny kempy Smokinova Gardina, Dorska Feja nebo Arabela.

Jak se do letoviska Albena dostat

Do Albeny se snadno dostanete mikrobusem v přepočtu asi za 50 Kč z Varny, případně vás sem doveze také taxík.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 4.5 hvězdy
    4.5 / 5 (2 )
  • 90%
  • (2)

Summary:

Dosaženo 50 cestovatelských bodů
Počet přečtených článků
Počet přijatých odpovědí
Počet napsaných recenzí
Tvé hodnocení *: 4*: 4">
4 /5 stars

Skvělé pro děti, pro mladé trošku nuda

dne 2015-01-15 06:02:57

V Albeně jsme byli poprvé a líbila se nám hodně moc. Je to hezké čisté městečko kde velmi dobře vaří :) Určitě si zajděte na jídlo do Poco Loco nebo do La Bomba. Pláž ječistá a protože je celé městečko v rovince, je to tady super pro lidi s pohybovými problémy a nebo pro rodiny s dětmi (nečekají vás tu žádné prudké kopce nebo prudce se svažující pláže). Je tady spousta malých stánků a obchůdků a řada aktivit pro děti. Celé letovisko je vhodné pro rodiny s dětmi, protože v noci je tady klid a ticho, takže se dá v pohodě spát. Je to na druhou stranu blbé pro ty, kdo rádi diskotéky a zábavu až do rána. To tady člověk moc nenajde. celkově Albenu hodnotím velmi pozitivně, ale k dokonalosti jí chybí trošku zábavy po setmění...Dosaženo 50 cestovatelských bodů
Počet přečtených článků
Počet přijatých odpovědí
Počet napsaných recenzí
Tvé hodnocení *: 5*: 5">
5 /5 stars

Perfektní dovolená, jen bch chtěl víc míst na šnorhlování :-)

dne 2014-10-26 08:40:20

Má poslední dovolená byla skvělým zážitkem spojeným s první návštěvou Bulharska. Mám procestované hodně Španělsko a musím říct, že mě Bulharsko nadchlo. Byli jsme ubytovaní v Albeně a byli jsme úplně nadšení. Podle mě je to naprosto magické místo a líbilo se nám tady tak moc, že se určitě budeme chtít zase vrátit. Atmosféra zde byla úžasná především v noci, kdy nám na terase u penzionu rozsvítili svíčky a vše bylo tak nádherné! Lidé tady jsou hrozně nápomocní, snaží se, aby se člověk cítil dobře. A pořád se usmívají!

Měli jsme půjčené auto, abychom si mohli projet okolí a sousední pláže a letoviska. Určitě doporučuju k návštěvě delfinárium! I vesničky v okolí jsou moc hezké, dokonce na nás lidé mávali. Neuvěřitelné!

Určitě bych všem návštěvu Bulharska a Albeny doporučil, je to krásné a klidné místo, kam se určitě budu chtít zase někdy vrátit! Pro mě má jedinou nevýhodu - nemám úplně v lásce široké písčité pláže, protože rád šnorchluju a na písčitých plážích není nic moc vidět. Ale to je detail a věděl jsem, do čeho jdu.Dovolená Albena

Chcete-li vyrazit na dovolenou do Bulharska a zajímá-li vás přímo destinace Albena, podívejte se na aktuální nabídku zájezdů, které sem míří! K dispozici je celá řada zájezdů do Bulharska a podívat se můžete také na aktuální nabídku Last minute zájezdů. Neváhejte, dovolená v Bulharsku je bezva!