Impozantní palác Puri Agung Karangasem s třístupňovou bránou se nachází v hlavním městě provincie Karangasem – Amlapura.

Byl postaven na konci 19. století a je to komplex, který zahrnuje královský palác posledních králů provincie Karangasem a řadu dalších přidružených budov. Brány na obou stranách komplexu jsou krásnou ukázkou balijského kamenosochařství.

Puri Agung Karangasem Puri Agung Karangasem

© Siskanurifah, http://siskanurifah.wordpress.com

Vstupné je 10 000 rupií, abyste se mohli podívat na vnitřní nádvoří zvané Maskerdam (údajně jde o zkomoleninu názvu města Amsterdam). Na tomto nádvoří naleznete většinu zajímavostí paláce Puri Agung Karangasem, mezi které patří např. místnosti, ve kterých žil král (zde můžete vidět starý nábytek, který vám přiblíží, jak se tehdy na Bali žilo, což skvělé dokládají také fotky, které ve velkém počtu visí na zdech místností a často znázorňují styky krále s holandskými kolonisty) či balé uprostřed jezírka.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 3 hvězdy
    3 / 5 (2 )
  • 60%
  • (2)

Summary:

Dosaženo 100 cestovatelských bodů
Počet přečtených článků
Počet přijatých odpovědí
Počet napsaných recenzí
Tvé hodnocení *: 3*: 3">
3 /5 stars

Hezký chrám, ale ve špatném stavu

dne 2015-02-27 01:51:05

Tento chrám je hezký, vcelku zajímavý, ale bohužel dost spustlý a jelikož sem turisté prakticky nejezdí, to ani nevypadá, že by se na tom mělo něco změnit.
Chrám je součástí mnohem většího palácového komplexu, který zde byl vybudován, ale který za několik staletí prakticky zanikl. Dnes jsou vidět ruiny chrámu, na kterém lze spatřit několik architektonických stylů.
Jinak zde není žádné turistické zázemí, ani nic dalšího, kvůli čemu by mělo sem smysl jezdit. Pokud toto místo vynecháte, o nic nepřijdete, ale pojedete-li kolem, zastavte se a přispějte jim aspoň pár rupiemi.Dosaženo 100 cestovatelských bodů
Počet přečtených článků
Počet přijatých odpovědí
Počet napsaných recenzí
Tvé hodnocení *: 3*: 3">
3 /5 stars

Pěkné místo

dne 2015-02-08 18:55:39

Velice hezké místo, které vám umožní vhled do života balijské šlechty a královské rodiny. Určitě si jej nenechte ujít, budete-li mít cestu kolem.Dovolená Puri Agung Karangasem

Ta nejširší nabídka aktuálních zájezdů do destinace Puri Agung Karangasem je vám k dispozici. Stačí kliknout sem a nebo se podívat na nabídku akčních Last minute zájezdů do destinace Puri Agung Karangasem či Last minute nabídek na Bali.