Malebná tradiční vesnička Penglipuran ležící 700m nad mořem s typickými vjezdovými vraty a unikátní architektonickou tradicí. Domy s doškovými střechami jsou orientovány podle posvátné hory Mount Agung. V severní části se podařilo zachovat 75ha bambusového lesa.

Vesnice Penglipuran leží v krásné přírodě a v chladnější části Bali, neboť se zde opravdu nacházíte několik set metrů nad mořem.

Agabalijská vesnice Penglipuran

Agabalijská vesnice Penglipuran

Údajně je název vesnice spojován se slovy Pengeling pura, což znamená „pamatuj na své předchůdce“, ale také může být pravdivá druhá varianta, která říká, že slovo Penglipuran znamená „bavič“. Údajně se v době království všichni králové ubírali do této oblasti, aby se zabavili, neboť je zdejší nádherná příroda natolik uchvacovala a do duší jim vnášela klid, že zde hledali uklidnění v těžkých dobách nebo když řešili nějaký vážný problém.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 4.33 hvězdy
    4.33 / 5 (3 )
  • 86.6%
  • (3)

Summary:

Dosaženo 100 cestovatelských bodů
Počet přečtených článků
Počet přijatých odpovědí
Počet napsaných recenzí
Tvé hodnocení *: 4*: 4">
4 /5 stars

Podobně jako Tabanan i Penglipuran stojí za návštěvu

dne 2015-04-22 05:06:08

Tradiční balijská vesnice Penglipuran nabízí velmi podobný zážitek jako vesnice Tabanan - zaparkujete u vstupu do vesnice, zaplatíte drobné vstupné a můžete se jít projít do městečka, které žije tradičním životem. Na domech je vidět, že jsou sice tradiční, ale již obsahují i moderní prvky, nicméně pro běžného středoevropana jsou exotické až až i tak. Do některých domů lze vejít a podívat se, jak se na Bali žilo a žije dodnes. V některých domech je vidět výrobní proces místních výrobků a u většiny domů je možné zakoupit suvenýry.
Výhoda Penglipuran a Tabananu je ta, že zde nemohou auta a motorky (to mohou jen místní), takže je zde klid. Navíc vám zde nikdo nebude nic vnucovat, takže se můžete v klidu procházet a koukat a nemusíte mít strach, že by na vás prodejci útočili tak jako jinde na Bali.
Jedna z tradičních vesnic je určitě nutnou zastávkou při cestě na Bali, takže určitě neváhejte a vyhraďte si aspoň pár hodin na návštěvu něktré z nich.Dosaženo 100 cestovatelských bodů
Počet přečtených článků
Počet přijatých odpovědí
Počet napsaných recenzí
Tvé hodnocení *: 4*: 4">
4 /5 stars

Tradiční balijská vesnice Tabanan se nám líbila o trošku více

dne 2014-12-22 05:41:52

Velice hezká vesnice Penglipuran je dnes již tak trošku turistickým skanzenem. Je zde čisto a obyvatelé se vás budou snažit nalákat na koupi jejich rukodělných výrobků. Vesnice je však pěkná, takže za krátkou zastávku určitě stojí, zvlášť, pojedete-li okolo. My jsme byli i v Tabananu, tak jsme se chtěli podívat pro srovnání i sem. Vesnice nám přišly podobné, ale Tabanan se nám líbil o něco víc, byl takový..autentičtější.Dosaženo 250 cestovatelských bodů
Počet přečtených článků
Počet přijatých odpovědí
Počet napsaných recenzí
Tvé hodnocení *: 5*: 5">
5 /5 stars

Moc hezka vesnice, ale trosku prestrelene ceny vyrobku

dne 2014-11-14 23:12:50

Vesnice je moc hezka, byl jsem z ni nadseny. Je takova upravena, cista, coz na Bali nebyva uplne obvykle. Lide tam nejsou tak otravni (nikdo za mnou ani jednou nebezel s otravnym volanim "mister, mister" nebo "hello friend"), ukazou vam jak se u nich doma zije a budou si s vami povidat o vsem moznem - zakecal jsem se s jednim chlapikem, chutnala mu slivovice :)))) Chtel jsem si tam puvodne neco koupit, ale prislo mi, ze maji trosku prepalene ceny. Jasne, u nas by ty veci staly jeste mnohem vic, ale vzhledem k cenove urovni na Bali mi to tam prislo dost predrazene. Tak jsem si koupil jen uplne drobnosti at neurazim :))) Jinak ale moc hezke misto.Dovolená Penglipuran

Klikněte pro zobrazení nabídky Penglipuran: zájezdy nebo Penglipuran: Last minute a vyberte si tu nejzajímavější dovolenou v destinaci Penglipuran!