Nádherný areál s chrámem Pura Tirtha Empul, který je opředen pověstmi o posvěcené léčivé vodě, leží v údolí, na jehož západní straně můžeme vidět indonézský prezidentský palác.

Palác Tirtha Empul ve městě Tampaksiring

Palác Tirtha Empul ve městě Tampaksiring

Palác ve městě Tampaksiring byl postaven po vyhlášení nezávislosti Indonésie. Jeho jméno pochází ze svou slov balijského jazyka, překvapivě „tampak“ a „siring“ 🙂 Tato slova znamenají „chodidla“ a „nakloněný“. Podle legendy, která byla zaznamenána na lontarových listech, bylo jméno odvozeno od stop krále Mayadenawy. Tento chytrý a mocný král měl naneštěstí dost špatnou osobnost – považoval se za boha a přikázal jeho poddaným, aby jej uctívali. Důsledkem bylo, že na něj byla poslána jeho armáda. Král utekl do lesů a aby jej jeho pronásledovatelé ztratili, chodil naboso a našlapoval nakloněnými chodidly, aby jeho stopy nevypadaly jako lidské a zmátly jeho pronásledovatele.

Díky magii údajně vytvořil několik otrávených pramenů, které zabily celou řadu jeho pronásledovatelů, kteří se z těchto pramenů napili. Pak však Batara Indra vytvořil jiný pramen, který sloužil jako protijed a který byl pojmenován Tirtha Empul (svatá voda). Nakonec tak byl král stejně dohoněn a uvězněn.

Posvátná voda v chrámu Tirtha Empul Posvátná voda v chrámu Tirtha Empul

© Guzsudio / Shutterstock.com

Lesy, přes které král Mayadenawa prchal a kde našlapoval na boky svých chodidel, jsou nyní známy jako Tampaksiring.

Palác ve městě Tampaksiring byl založen po iniciativě presidenta Sukarna, který chtěl mít palác mimo ruch města, kam se může uchýlit a odpočívat a který by byl vhodný pro presidenta země a jeho rodinu či státní hosty.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 3.5 hvězdy
    3.5 / 5 (2 )
  • 70%
  • (2)

Summary:

Dosaženo 100 cestovatelských bodů
Počet přečtených článků
Počet přijatých odpovědí
Počet napsaných recenzí
Tvé hodnocení *: 3*: 3">
3 /5 stars

Celkem zajímavý chrám, stojí za krátkou zastávku

dne 2015-04-29 01:50:14

Tento chrám leží kousek od Gunung Kawi a stojí za krátkou návštěvu. Zajímavý je tím, že zde je posvátný pramen a dle toho, že zde chodí hlavně místní lidé obětovat bohům a omýt se ve vodě, si myslíme, že to tady místní berou opravdu vážně.
Jinak zde není nic extra, ale za krátkou návštěvu při cestě okolo to stojí.
Pokud rádi fotíte, zastavte se tady brzy ráno, je zde moc hezké světlo.
Nedaleko odsud je tržiště, ale jděte sem jen pokud jste imunní vůči prodejním technikám místních, kteří vás klidně chytnou za ruku a potáhnou vás k vašemu stánku a budou do vás hučet tak dlouho, až něco koupíte :-)Dosaženo 100 cestovatelských bodů
Počet přečtených článků
Počet přijatých odpovědí
Počet napsaných recenzí
Tvé hodnocení *: 4*: 4">
4 /5 stars

Tichý, krásný chrám

dne 2015-04-07 03:17:49

Krásný a velmi oblíbený areál paláce ve městečku Tampaksiring nabízí především oblíbený a velmi fotogenický chrám Tirtha Empul. Toto místo rozhodně stojí za návštěvu, obzvlášť, budete-li hned vedle v Gunung Kawi, tak proč se sem nezajet podívat? Mně se tady líbilo moc, především to, že na rozdíl od řady dalších chrámů Bali tady byl opravdu klid.Dovolená Palác Tirtha Empul ve městě Tampaksiring

Dovolená Palác Tirtha Empul ve městě Tampaksiring je dobrou volbou pro každého, koho láká Bali. Podívejte se na aktuální zájezdy do destinace Palác Tirtha Empul ve městě Tampaksiring a nebo na žhavé Last minute, které jsou k dispozici. Stačí kliknout sem a rezervovat zájezd, který se vám bude líbit nejvíce!