Netopýří jeskyně Jalan Raya Goa Lawah se stovkami netopýrů zabydlenými na stěnách jeskyně, krásným výhledem na mořské pobřeží, pláže s černým pískem a v pozadí s ostrovem Nusa Penida. Leží přímo u hlavní cesty mezi Sanurem a Candi Dasou, asi dva kilometry od křižovatky k Padang Bai.

Goa Lawah (netopýří chrám)

Goa Lawah (netopýří chrám)

Před jeskyní je velký hinduistický chrám. Říká se, že jeskyně vede pod polovinou Bali a její druhý vstup je až u chrámu Besakih. Pověst také říká, že v jeskyni žije obrovský had…

V každém případě je Goa Lawah zajímavý tím, že když budete v chrámu, uslyšíte pískot tisíců netopýrů, kteří žijí v jeskyni a čím blíž se ke vstupu do jeskyně budete přibližovat, tím více také ucítíte nasládlou vůni jejich exkrementů.

Goa Lawah - oltář u jeskyně

Goa Lawah – oltář u jeskyně

Přímo u vstupu do jeskyně je pak oltář chrámu, u kterého hinduisté kladou obětiny a modlí se. Jedná se o velice hezké místo v zeleni, jen doporučuji navštívit jej buď brzy ráno a nebo později odpoledne, kdy zde není tolik turistů a prodejců.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 4.75 hvězdy
    4.75 / 5 (4 )
  • 95%
  • (4)

Summary:

Dosaženo 250 cestovatelských bodů
Počet přečtených článků
Počet přijatých odpovědí
Počet napsaných recenzí
Tvé hodnocení *: 5*: 5">
5 /5 stars

Paradni relax u chramu

dne 2015-05-04 21:18:05

Pred chramem jsem si koupil za par rupek jidlo (pres cestu bylo spousta stanku s jidlem), sedl jsem si na jedno bale v chramu a v pohode jsem relaxoval, jedl a koukal na mistni, jak do chramu nosi na hlavach spoustu jidla a dalsich veci, ktere asi obetovavali bohum. Je to legracni, protoze oni to postrikaji nejakou vodou, zapali tycinky a pak si to zase odnesou pryc :))) To z toho ti bohove teda moc nemaji :))) Chram jinak super, ta vysoka skala nad nim vypada skvele a huceni z jeskyne je takove spravne dramaticke :)Dosaženo 50 cestovatelských bodů
Počet přečtených článků
Počet přijatých odpovědí
Počet napsaných recenzí
Tvé hodnocení *: 4*: 4">
4 /5 stars

Hezké místo, netopýři smrdí :)))

dne 2015-04-16 14:16:56

Chrám Goa Lawah se nám líbil moc, je to opravdu hezký chrám pod vysokou skálou. Trošku je tu zmatek s parkováním, protože před chrámem je jen taková malá cesta, kde mají ještě navíc stánkaři vybalené stánky, do toho se plantají auta a autobusy, ale je to holt asie, že, na to si člověk musí zvyknout.
Chrám je malinký, u vstupu jde bezplatně půjčit sarong, což jsem ocenila, protože jsem si ten svůj zapomněla na ubytování. Překvapil mě smrad z netopýrů, taková divná vůně, nevím, k čemu ji přirovnat. Ale příjemné mi to nebylo. Přítel sice říká, že mám čich jako pes a že jemu to nevadilo vůbec, ale pro mě nic moc :)))
Jinak ale hezké místo, za krátkou zastávku rozhodně stojí a moc jej doporučujeme!Dosaženo 100 cestovatelských bodů
Počet přečtených článků
Počet přijatých odpovědí
Počet napsaných recenzí
Tvé hodnocení *: 5*: 5">
5 /5 stars

dne 2015-03-13 10:38:29

Nádherný chrám Goa Lawah u vstupu do netopýří jeskyně je skvělou zastávkou na cestě na východ ostrova. A pokud zde zrovna nejsou davy turistů, zažijete tady i klid a budete moci chvíli spočinout ve stínu chrámových staveb. Místní hlídači jsou moc milí a jeden z nich nás chotně chrámem provedl. Dokonce si ani neřekl o peníze, tak jsme mu dali 10 000 rupií, ať nemá pocit, že Češi jsou škrti :-)
Chrám je opravdu moc hezký na pěkném místě. Jen je tady hooorko!Dosaženo 100 cestovatelských bodů
Počet přečtených článků
Počet přijatých odpovědí
Počet napsaných recenzí
Tvé hodnocení *: 5*: 5">
5 /5 stars

Nádherný netopýří chrám!

dne 2014-10-28 08:35:01

Goa Lawah je jedním z nejnzámějších chrámů Bali. Leží na cestě z Denpasaru do Candidasy, kousíček od odbočky k Padang Bai, takže pokud po této hlavní cestě pojedete, budete kolem chrámu projíždět. Je zde malé parkoviště, kde se dá v pohodě zastavit. Jen pozor na to, že někdy zde bývá opravdu hodně turistů (poznávací znamení - zaparkované autobusy před chrámem :-) ).
Tento chrám proto doporučuji navštívit spíše v ranních nebo pozdějších odpoledních hodinách, kdy zde je již většinou klid. My zde byli skoro sami a chrám pak má zcela jinou atmosféru než s davem lidí. Jinak je chrám v podstatě typický, nic extra zde nečekejte, tedy až na onu jeskyni s netopýry. Nám se propojení tajemné jeskyně s krásným balijským chrámem moc líbilo. Pískot netopýrů a nasládlá "vůně" jejich trusu chrámu dodává zvlášní atmosféru.
Určitě se zde zastavte!Dovolená Bali

Klikněte pro zobrazení nabídky Bali: zájezdy nebo Bali: Last minute a vyberte si tu nejzajímavější dovolenou v destinaci Bali!