Známá a úchvatná Sloní jeskyně (ač se slony nemá nic společného, název pochází od říčky, která tudy protéká a nazývá se sloní řeka, údajně zasvěcená bohovi Ganéšovi, který je ztvárňován jako muž se sloní hlavou – ale podobných teorií jsme zaslechli několi), jejíž vstup přes obrovská ústa démona je postaven na okraji trhliny mezi dvěma řekami. Spojuje hinduistické i budhistické prvky.

Goa Gajah - vstup do sloní jeskyně

Goa Gajah – vstup do sloní jeskyně

Samotná jeskyně není ničím zajímavá, je tmavá a je v ní dusno. Má tvar písmena T, po obou stranách jsou malé svatyně, ale není to nic extrémně zajímavého. Celá jeskyně je prý navíc uměle vytvořená. Vstupní brána je však krásná a má zajímavou atmosféru.

V okolí samotné jeskyně naleznete pozůstatky budhistického kláštera a také dva bazénky, do nichž vyvěrá posvátný pramen – levý bazének je pro sezdané a pravý pro svobodné. V obou plavou poměrně velké ryby, ač je zde jen velice málo vody.

Goa Gajah - areál v džungli

Goa Gajah – areál v džungli

Co mne na Goa Gajah zaujalo daleko víc než samotná jeskyně, je areál na jih od jeskyně (za velkým balé), kde naleznete krásný chodník uprostřed divoké džungle. Je zde jedno umělé jezírko, malinký vodopád, pozůstatky budhistického chrámu a strom s nádhernými kořeny. Cestička vede dál, kolem hinduistického chrámu a pak již jen pěšinkou pár desítek metrů k malým svatyním v malých jeskyních. Je to velice hezká procházka, která určitě stojí za to.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 4.67 hvězdy
    4.67 / 5 (3 )
  • 93.4%
  • (3)

Summary:

Dosaženo 100 cestovatelských bodů
Počet přečtených článků
Počet přijatých odpovědí
Počet napsaných recenzí
Tvé hodnocení *: 5*: 5">
5 /5 stars

Samotná sloní jeskyně nic extra, ale jinak nádherný areál Goa Gajah

dne 2015-05-13 01:21:51

Samotná sloní jeskyně není nic extra, zajímavý na ní je jen vchod, který je krásně zdobený. Jinak v této části Goa Gahaj nic moc není (jen pár bazénků, do kterých vyvěrá voda a velké balé, kde si můžete na chvíli sednout do stínu). Mnohem zajímavější je procházka v "parku" naproti sloní jeskyně, kde můžete chodit po stezkách uprostřed džungle, ve které najdete malé jezírko, spoustu ruin chrámů a také jeden malý chrám. Je možné zde pokračovat do několika směrů po vyšlapaných pěšinkách. Zkusili jsme jít jen kousek, neměli jsme moc času a nic extra jsme dále neviděli, ale samotný areál je opravdu krásný.Dosaženo 50 cestovatelských bodů
Počet přečtených článků
Počet přijatých odpovědí
Počet napsaných recenzí
Tvé hodnocení *: 4*: 4">
4 /5 stars

Krásné, ale nesmí pršet :(

dne 2015-05-06 19:17:56

Sloní jeskyně nás trošku zklamala. Čekali jsme nějakou jeskyni, ale nakonec se z toho vyklubala díra do skály ve velikosti dveří a za tím chodba dlouhá tak 5 metrů, kde je tma a nic není vidět :) Ale výzdoba kolem těch dveří byla moc hezká, o tom nediskutuju.
Daleko hezčí je druhá část Goa Gajah, bohužel nás tady ale překvapila průtrž, takže jsme se s ostatními schovali do zastřešeného pavilonu, kde jsme asi hodinu seděli a povídali si s ostatními a protože déšť nepřestával, tak jsme to vzdali a kdyžt trošku zeslábnul, tak jsme utekli pryč. Ale jinak to tam je opravdu krásné místo a musím dát článku zapravdu.Dosaženo 100 cestovatelských bodů
Počet přečtených článků
Počet přijatých odpovědí
Počet napsaných recenzí
Tvé hodnocení *: 5*: 5">
5 /5 stars

Vyhraďte si na návštěvu více času, moc hezké místo

dne 2015-02-05 07:45:57

Zvláštní místo, a to nikoli kvůli samotné Sloní jeskyně Goa Gajah, která má impozantní vstup (ale jinak je nic moc) jako spíše kvůli krásnému areálu v džungli, který nabízí spoustu fotogenických míst a možnost odpočinku před horkým balijským sluncem. Bohužel jsme neměli moc čas se tady procházet, tak jsme to spíše jen proběhli. Zajímavé bylo vyprávění jednoho z místních, který se s námi dal do řeči a řekl nám spoustu věcí ohledně místních pramenů, které zde vyvěrají a ve kterých se můžete namočit.Dovolená Goa Gajah

Chcete-li vyrazit na dovolenou na Bali a zajímá-li vás přímo destinace Goa Gajah, podívejte se na aktuální nabídku zájezdů, které sem míří! K dispozici je celá řada zájezdů na Bali a podívat se můžete také na aktuální nabídku Last minute zájezdů. Neváhejte, dovolená na Bali je bezva!