Národní park Kings Canyon se skládá ze dvou samostatných a nepoměrně plošně rodílných částí. Obě části sousedí s národním parkem Sequoia a mají s ním i společnou správu. Společné však mají i to, že v obou parcích rostou obří sekvojovce. Roste zde druhý největší strom na Zemi – General Grant.

Národní park Kings Canyon, pohoří High Sierra

Národní park Kings Canyon, pohoří High Sierra

Kings Canyon vytvořila dnes nenápadná říčka South Fork Kongs River jako jeden z nejhlubších kaňonů USA. Tento národní park byl založen v roce 1890, dříve jako General Grant National Park. Současný název nese od roku 1940, kdy byl přejmenován a také rozšířen. Celková plocha parku činí 1869 km2. Zařezává se do žulových skal Sierra Nevady, severně od národního parku Sequoia. Vzhledem k blízkosti obou parků jsou oba spravovány servisní organizací pod společným názvem Sequoia & Kings Canyon National Parks.

Sekvoje v NP Kings Canyon

Sekvoje v NP Kings Canyon

Zajímavosti národního parku Kings Canyon

Návštěvníci parku se nejvíce zaměřují na oblast Grant Growe, kde roste druhý nevětší strom na planetě – General Grant, vysoký 82 metrů. Průměr u základu má 12,3 metry, obvod kmenu 32,8 metru.

Zumwalt Meadow, Národní park Kings Canyon

Zumwalt Meadow, Národní park Kings Canyon

Strom je pojmenován po generálu Ulysses S. Grantovi, který bojoval v Občanské válce a později byl zvolen prezidentem USA. Prezidentem Calvinem Coolidgem byl v roce 1926 prohlášen za Národní vánoční strom a prezident D.D. Eisenhower mu dal na památku všech padlých vojáků titul Národní svatyně.

V národním parku Kings Canyon

V národním parku Kings Canyon

V údolí jsou pěší trasy podél říčky, ale pro náročnějšího turistu vedou trasy do vysokých hor, kde okouzlí horská jezera, skalnaté štíty a zelené louky. Podél říčky South Fork King River projedete okolo kaskádových peřejí.

Grizzly Falls v národním parku Kings Canyon

Grizzly Falls v národním parku Kings Canyon

V roce 1907 byly objeveny krápníkové jeskyně Boyden Cave. Ty jsou dostupné v období květen-říjen. Prohlídka s průvodcem trvá asi 45 minut.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 4.33 hvězdy
    4.33 / 5 (3 )
  • 86.6%
  • (3)

Summary:

Dosaženo 250 cestovatelských bodů
Počet přečtených článků
Počet přijatých odpovědí
Počet napsaných recenzí
Tvé hodnocení *: 4*: 4">
4 /5 stars

Kings Canyon je hezčí než Sequoia

dne 2015-03-06 03:43:20

Po návštěvě Kings Canyon byl národní park Sequoia docela zklamáním. V Kings Canyon jsou úžasné výhledy, spousta vodopádků, krásná příroda, prostě ať jdete kamkoli, je to tady nádhera. Naprosto vřele doporučuji zajít na Roaring River Falls, krásný trek. Moc hezký je taky Zumwalt Meadow trail, který se nám taky líbil, jen pozor, pokud máte strach z výšek, jsoutady některá dost drsná místa.

Mimochodem, pokud by vás náhodou napadlo jet na konec silnice 180, nejezděte, je to ztráta času. Taky jsme se tam jeli podívat s tím ,jestli tam nebude něco hezkého a ne. Je to cesta lesem, na konci není nic. Ztráta času.Dosaženo 50 cestovatelských bodů
Počet přečtených článků
Počet přijatých odpovědí
Počet napsaných recenzí
Tvé hodnocení *: 4*: 4">
4 /5 stars

Dva krásné národní parky - Kings Canyon a Sequoia

dne 2015-01-14 20:30:00

Národní parky Kings Canyon a Sequoia jsou krásné. Příroda v tom nejlepším podání. Naplánujte si to tady tak, ať tady máte aspoň dva celé dny (nejlépe od rána do večera), jeden na každý park.

Do parku se dostanete po silnici 180, je tady silnice Generals Hwy, která vede do parku Sequoia a pak Kings Canyon Scenic Hwy, která má asi 30 mil a nabízí spoustu výhledů a dostanete se tady na začátek treku Zumwalt Meadow - ten je parádní!

Podle mě byste nejprve měli navštívit park Sequoia, zastavte se u visitors centra abyste si mohli koupit lístky na Crystal Caverns (pokud teda ještě nebudou na daný den vyprodané, pokud ano, kupte si je na další den). Můžete kousek odsud vidět generála Shermana (ne člověka, ale strom - jeden z největších na světě), vede k němu upravená cestička dlouhá asi půl kilometru, je z kopce, cesta zpět je lehce náročná (do kopce), ale jsou tady lavičky, kde si můžete odfrknout.

Zajděte si i na skálu Moro Rock, na kterou sice vede 400 schodů, ale výhled z ní je skvělý. Je tady taky známý strom, kterým se dá projet.

Bezva je taky výšlap k Sunset Rock, jde se asi kilometr od Tree museum víceméně po rovině, samotný Sunset Rock je krásná vyhlídka na kaňon.

Tohle vše zvládnete za jeden den, třebaže trošku náročnější.

Druhý den vyražte po Kings Canyon scenic Hwy, která je moc hezká. Na začátku zastavte u stromu General Grant - nádherný strom!

V parku byste neměli vynechat místa jako Grizzly falls, Boyden Cave a stejně tak několik vyhlídek, které vám ukáží jak krásné tyhle parky jsou.

Rozhodně byste si neměli nechat ujít trek na Zumwalt Meadow, který najdete na konci Kings Canyon Scenic Hwy.

Oba parky vřele doporučuji, bez pochyby stojí za vidění a návštěvu, třebaže většina lidí skončí spíše v severní Yosemitském národním parku a tyto dva parky minou na cestě do Death Valley. Jejich blbost :-)Dosaženo 10 cestovatelských bodů
Počet přečtených článků
Počet přijatých odpovědí
Počet napsaných recenzí
Tvé hodnocení *: 5*: 5">
5 /5 stars

Kings Canyon

dne 2014-11-16 05:26:33

Kings Canyon je mým oblíbeným národním parkem západních USA. Je tady spousta krásných vyhlídek, vodopádů, úžasných treků a samozřejmě sekvoje, úžasné obrovské vysoké stromy, které jsou staré jako celá naše civilizace.

Co mám na tomhle parku nejraději je to, že je mnohem ale opravdu mnohem klidnější než blízký Yosemitský park, takže si tady přírodu užijete v klidu!

Jen pozor na to, že Kings Canyon se v zimě z velmi podstatné části zavírá a bývá zavřen i v dubnu, pokud mají strážci parku strach ze sněhu atp.Dovolená Národní park Kings Canyon

Máme pro vás aktuální zájezdy do destinace Národní park Kings Canyon a nebo další spoustu zájezdů do USA. Podívejte se i na aktuální Last minute pro destinaci Národní park Kings Canyon a vyberte si tu nejzajímavější nabídku!