Národní park Sequoia leží na jihu Sierra Nevady. Je trochu paradoxní, že zde nerostou sekvoje, jak by mohl napovídat název, ale sekvojovec obrovský. Nejznámějším sekvojovcem je zde General Sherman. Sequoia park nejsou jen obří stromy, ale i  nádherná panoramata.Většinu plochy parku zabírá divoká příroda, která je dostupná pouze pěšky nebo na koni.

Národní park Sequoia byl vyhlášen v roce 1890. Rozloha parku činí 1635 km2. Nejvyšším bodem v parku je Mount Whitney s výškou 4417 metrů. Rozdíl mezi nejvyšším a nejnižším bodem je asi 4000 metrů. Hlavním cílem při založení parku byla ochrana obřích sekvojovců, rostoucích ve vysokohorských polohách na západních svazích Sierra Nevady. Národní park Sequoia leží východně od města Visalia v Kalifornii a na severu sousedí s národním parkem Kings Canyon.

Národní park Sequoia

Národní park Sequoia

Park je známý tím, že zde rostou lesy sekvojovců obrovských. Sekvojovce jsou největší živé organismy na Zemi. Dosahují výšky až 95 metrů a jeho váha může dosáhnout až 1225 tun. Kůra sekvojovců je měkká, dosahuje síly až 79 centimetrů  a lze ji lehce odlomit od kmene. U země jsou stromy výrazně rozšířené, mohou mít v průměru až 12 metrů. Šišky sekvojovce však nejsou velké, jsou jen o něco větší než slepičí vejce se semeny jako ovesné vločky. Odhaduje se, že se mohou dožít až 3200 let. Největším stromem v parku je také největší strom na světě – General Sherman s výškou 83 metry a obvodem kmene 31 metr. Tento strom roste v Giant Forest – Obří les –  a najdeme zde dalších pět největších stromů na světě. Silnice generálů spojuje obří les s Grantovým hájem, kde stojí strom generála Granta.

Srovnání velikosti člověka a sekvoje v NP Sequoia

Srovnání velikosti člověka a sekvoje v NP Sequoia

Absolutní většinu plochy parku tvoří divoká příroda. Nenajdeme tu žádné silnice a pohybovat se tu dá pouze pěšky nebo na koni.

Jedna z možných túr, dlouhá 56 kilometrů, vede z Obřího lesa po High Sierra Trail vysokohorským lesem až ke středisku Bearpaw Meadow, kde najdete stanový kemp. Cesta  pokračuje dál průsmykem Kaweah Gap kaňonem ve tvaru „U“.Na dně kaňonu je možnost odpočinku v Kern Hot Springs – Horké prameny. Ze dne Kern Canyonu  vede cesta opět nahoru až do výšky 2400 m na vrchol Mount Whitney.

General Sherman - největší strom světa

General Sherman – největší strom světa

Další zajímavosti národního parku Sequoia

Tunnel Log

Tunnel Log – Tunelový kmen. Jedná se o padlý sekvojovec, kterým mohou projíždět automobily. Tunel vznikl poté, co jeden ze sekvojovců spadl pře silnici Crescent Meadow na konci roku 1937, v důsledku přirozených příčin.

Tunnel log tree, NP Sequoia

Tunnel log tree, NP Sequoia

Tunel byl vytvořen až v padlém stromu jako atrakce pro návštěvníky. Je 17 metrů široký a 8 metrů vysoký. Ještě když strom stál, byl vyskoký 83,8 metru a v průměru měl u země 6,4 metru. Jeho věk byl tehky více jak 2000 let.

Crystal Cave

Crystal Cave – Krystalová jeskyně. Tato památka je jako jediná, z více jak 200 zdejších jeskyní, přístupná. Od roku 1918 je chráněná. Crystal Cave je mramorová jeskyně s podzemními toky, zdobená rampouchy. Přístupná je pouze v letních měsících od června do října. Prohlídka s průvodcem trvá 45 minut.

Crescent Meadow

Crescent Meadow – Půlměsíční řeka. Louka lemovaná sekvojovci.

Crescent Meadow, Sequoia National Park

Crescent Meadow, Sequoia National Park

Moro Rock

Moro Rock – Skála Moro. Žulová skála nedaleko Crescent Meadow. Jsou zde nádherné vyhlídky na podhůří Sierry Nevady a na Velké západní rozvodí.

Moro Rock v národním parku Sequoia

Moro Rock v národním parku Sequoia

Tábořiště

V podhůří jsou tři tábořiště – Potwisha se 42 místy, Buckeye Flat s 28 místy, South Rock s 10 místy.

Big Trees Trail, Národní park Sequoia

Big Trees Trail, Národní park Sequoia

Ve vyšších polohách, mezi jehličnatými stromy ve výškách od 2030m do 2290 m, jsou čtyři tábořiště – Atwell Mill s 21 místy, Cold Springs se 40 místy, Lodgepole s 214 místy a Dors s 204 místy.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 4 hvězdy
    4 / 5 (2 )
  • 80%
  • (2)

Summary:

Dosaženo 50 cestovatelských bodů
Počet přečtených článků
Počet přijatých odpovědí
Počet napsaných recenzí
Tvé hodnocení *: 4*: 4">
4 /5 stars

Sequoia

dne 2015-03-31 17:53:37

Bezva park, viz moje recenze u Kings Canyon National Park. Jediné, co ještě doplním je to, že je tady jediná nevýhoda - velmi slabé turistické zázemí co se možností nákupu a ubytování týče. Vše je z parku docela daleko.

Ale aspoň tady je krásná příroda. Jídlo si můžete přivést s sebou, že :-)Dosaženo 250 cestovatelských bodů
Počet přečtených článků
Počet přijatých odpovědí
Počet napsaných recenzí
Tvé hodnocení *: 4*: 4">
4 /5 stars

Super!

dne 2015-01-17 23:49:20

Národní park Sequoia nabízí nekonečné prostory s mnoha stezkami, na kterých lze obdivovat krásné lesy s obřími sekvojemi. Nikdy jsem nic jako tyto stromy neviděl, je to opravdu síla, že strom může být tak obrovský! Potkali jsme tady hrozně málo lidí, což bylo skvělé po těch davech v Yosemitském parku, který je nedaleko odsud na sever. Mimochodem čekal jsem, že krajina bude v obou parcích stejná, proto jsem tady původně ani moc nechtěl, respektive chtěl jsem tady jen kouknout na stromy a zase jet dál, ale opak je pravdou, je to tady prostě jiné!

Dobré treky jsou k jezerům, pokud rádi chodíte, případně skvělá je i Citadel trail.

Kings Canyon se mi ale líbil ještě o něco víc. nicméně oba parky jsou velmi hezké, jen jsou prostě jiné. Doporučuju jít nejdříve do parku Sequoia a pak teprve do toho lepšího - do Kings Canyonu!Dovolená Národní park Sequoia

Dovolená v destinaci Národní park Sequoia? Dobrá volba! Podívejte se na aktuální nabídku zájezdů a nebo na akční Last minute, které jsou nyní k dispozici. Podívejte se i na nabídku zájezdů do USA a vyberte si ze všech dostupných možností!