Národní park Grand Teton leží na severozápadě státu Wyoming. Severně od něj se rozkládá Yellowstonský  park. Své jméno dostal podle nejvyšší hory parku Grand Teton. Do tohoto národního parku se jezdí za turistikou, ale uvidíte i bohatou flóru a pestrou zvířenu. Není náhoda, když narazíte i na obrovského medvěda grizzly.

Národní park Grand Teton se rozprostírá v severozápadní části Wyomingu, s rozlohou 1255 km2. Park nese jméno podle nejvyšší hory Grand Teton, vysoké 4199 m. Indiáni  území dnešního parku nazývali Teewinot – Mnoho vrcholů.

Národní park Grand Teton

Národní park Grand Teton

Park byl založen v roce 1929 a dnes je vyhledávaným místem pro turisty. Najít byste tu mohli 320 kilometrů turistických stezek.

Co nabízí národní park Grand Teton

Jižní branou národního parku Grand Tetonu je, pro vyznavače outdoorových sportů, známé turistické městečko Jackson Hole. Z náhorní plošiny Jackson Hole vystupují z nadmořské výšky okolo 2000 m hřebeny pohoří Teton Range, s vysokými skalnatými štíty Mt.Owen – 3940 m, Mt.Moran – 3842 m a nejvyšším Grand Teton. Leží zde 30 kilometrů dlouhé ledovcové jezero Jackson Lake a poněkud menší jezera Leigh a Jenny Lake.

Jenny Lake v NP Grand Teton

Jenny Lake v NP Grand Teton

V národním parku roste téměř 900 druhů rostlin. Jejich výskyt se mění s nadmořskou výškou. Velmi působivá je květina známá pod jménem Indian Paintbrush – v překladu to znamená indiánský malířský štětec. Je to národní květina státu Wyoming, který má jinak ve znaku osedlaného koně.

Mormon Row v národním parku Grand Teton

Mormon Row v národním parku Grand Teton

V parku má svůj domov množství zvířat. Setkáte se zde s medvědy grizzly i s černým medvědem, žijí zde losi, jeleni wapiti, bizoni, antilopy, dikobrazi, bobři, ale také ptáci jako je orel bělohlavý, osprey, jestřáb i sokol. Kromě nich se tu vyskytuje volavka modrá, husa kanadská, pelikán bílý. Narazíte na velkou spoustu čipmanek, malých hlodavců, kteří pobíhají z místa na místo. Na náměstí v Jacksonu, který je východiskem do národního parku, uvidíte na čtyřech branách množství trofejí z ulovených jelenů. Ti žijí v rezervaci National Elk Refue v obrovském počtu, asi 3000 kusů.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 5 hvězdy
    5 / 5 (2 )
  • 100%
  • (2)

Summary:

Dosaženo 50 cestovatelských bodů
Počet přečtených článků
Počet přijatých odpovědí
Počet napsaných recenzí
Tvé hodnocení *: 5*: 5">
5 /5 stars

Krásný park s mnoha nádhernými scenériemi!

dne 2014-12-12 06:31:25

Velmi před návštěvou parku Grand Teton doporučuji zajít si do návštěvnického centra, kde vám ukáží, co je možné vidět a dají vám tipy, kam si zajít/zajet i s ohledem na dané roční období a aktuální počasí. Nám poradili, abychom šli na Gross Ventre/Antelope Flats loop, což byla příjemná procházka s opravdu nádhernými výhledy. Viděli jsme bisony a jednoho losa :)

Velmi doporučuji taky vyhlídku Snake River overlook na silnici 26, opravdu nádherný výhled!

Ona celá Scenic loop drive, která vede kolem národního parku Grand Teton je naprosto boží, střídá se tady výhled za výhledem, člověk by si ukroutil krk! Cesta je dlouhá přes 30 mil (ale dá se prodloužit i o okolní dálnice, které taky nabízí spoustu vyhlídek). Nejvíce se nám líbily vyhlídky Oxbow bend a zmíněný Snake river overlook, hezká místa jsou i Schwabacher landing, Mormon Row. Jezděte tady opatrně a pomalu, nespěchejte. Silnice je úzká a stejně není kam spěchat, je to tady krásné!Dosaženo 100 cestovatelských bodů
Počet přečtených článků
Počet přijatých odpovědí
Počet napsaných recenzí
Tvé hodnocení *: 5*: 5">
5 /5 stars

Nádherný park Grand Teton

dne 2014-12-05 09:17:51

Přivstaňte si a jeďte do parku na východ slunce, abyste začali úžasný den v Grand Teton tím správným způsobem a s úžasem, který vám vydrží až do večera :-D

Jezděte tady opatrně a pomalu, je tady na co koukat a silnice není moc široká, takže místy je nutné se s protijedoucími auty vyhýbat opatrně. navíc tady můžete jednoduše narazit na divokou zvěř, která je nejaktivnější právě brzy ráno, s přibývající teplotou její aktivita klesá. Takže právě ráno máte největší šanci tady vidět třeba bizony, nebo mědvědy.

Cestou se zastavte ve visitors centru, které tady mají opravdu krásné - nádherný interiér, velmi příjemní rangeři a výhled na pohoří Teton, které je skutečně krásné.

Jestli můžu doporučit, jeďte tady opravdu hned ráno na východ slunce a zůstaňte i na západ slunce. V této době slunce ozařuje pohoří neskutečnými barvami a vypadá to naprosto dokonale. Přitom si můžete vybrat, jestli do parku pojedete z východu a uvidíte hory osvětlené vycházejícím sluncem a nebo ze západu a budete sledovat jak slunce vychází mezi horami a postupně v krajině maže stíny. To samé platí i pro západ slunce. Udělat celý okruh není problém a jeden den na to stačí. Samozřejmě pokud plánujete i nějaké pěší procházky, vyhraďte si času více, je tady na co koukat!

A ještě jeden tip - ve visitors centru si vemte mapu parku, bude se vám hodit. Případně si ji můžete stáhnout z webu http://www.nps.gov/grte/planyourvisit/maps.htm , detailní mapy si můžete koupit přímo v obchodě ve visitors centru. Vyplatí se pro pěší tůry, pro výlety autem vám stačí ty bezplatné mapy.

Užijte si to, Grand Teton je nádherný park a je příjemně odlišný od blízkého Yellowstonu v tom, že je tady daleko méně lidí, přitom jsou oba parky tak blízko u sebe!Dovolená Národní park Grand Teton

Dovolená Národní park Grand Teton je dobrou volbou pro každého, koho láká USA. Podívejte se na aktuální zájezdy do destinace Národní park Grand Teton a nebo na žhavé Last minute, které jsou k dispozici. Stačí kliknout sem a rezervovat zájezd, který se vám bude líbit nejvíce!