Národní park Everglades pokrývá velkou plochu jižní Floridy. Je přístupný pouze po zpevněných komunikacích. Alternativou jsou speciální lodě, poháněné tlačnou vzduchovou vrtulí (vznášedla). Nejvyhledávanějí atrakcí parku je aligátor. Najdete zde však i pestrou faunu a flóru.

Národní park Everglades leží v jižní části Floridy a pokrývá plochu přes 6000 km2. Byl založen prezidentem Harry Trumanem v roce 1947 a v roce 1979 byl zapsán na seznam světového dědictví UNESCO. Národní park Everglades je známý zejména pro své rozsáhlé mokřiny a specifickou faunu a flóru. Park na většině plochy pokrývají mokřady. Územím  protéká řeka Pahayokee, která je asi 15 centimetrů hluboká, ale široká je 80 kilometrů. Uprostřed řeky jsou malé ostrůvky s bujnou vegetací.

Národní park Everglades

Národní park Everglades

Co nabízí národní park Everglades

V národním parku žije více jak 40 druhů savců. Můžete narazit na rysa červeného, pumu americkou, jelence beloocasého, mývaly, skunky skvrnité, lišku, medvědy, netopýry, pásovce, vačice. Ve vodních plochách parku se prohání asi 300 druhů ryb. Ptáků zde bylo napočítáno na 350 druhů. Domov tu má více jak 50 druhů různých plazů. Můžeme narazit na velkolepého aligátora amerického, kajmana brýlového nebo krokodýla amerického. Mezi hady rozpoznáme užovky, korálovou královskou, krajtu tmavou či chřestýše. Jsou zde i želvy – kareta obecná, obrovská i pravá, želva Nelsonova nebo želva karolínská.

Roste zde řada endemických druhů rostlin. Raritou je  Soldierwood – vojenský strom, jehož plody, velikosti pepřových zrnek, po dozrání prasknou a vydají zvuk podobný výstřelu z pušky. Mezi nejznámější druhy patří fíkovník. Vyskytuje se tu i tisovec dvouřadý, který se může dožít až 600 let.

Aligátor v Everglades

Aligátor v Everglades

V národním parku Everglades najdete největší porost mangrovníkových lesů na západní polokouli. Roste zde i státní strom Floridy – „Cabbage palm“ s vějířovitými listy. Zajímavý je také strom Black Ironwood, který má nejtěžší dřevo ze všech stromů v USA, jež neplave a Inkwood, jehož dřevo se používalo ke stavbě lodí.

K prohlídce parku můžete využít zkušené rangery, kteří vám ukáží místa s nejkrásnějšími vyhlídkami a zavedou vás tam, kde budete obdivovat pestrý svět ptáků a aligátorů. Využít můžete i vyjížďky na kanoích, třeba do oblasti Wilderness Waterway, což je 150 metrů dlouhý kanál. Specifikou národního parku jsou vznášedla – air-boats.

Místní průvodci, ať už při pěších túrách na kanoích či vznášedlech, vám rádi ukážou i typická zvířata parku a podají odborný výklad, třeba o králi parku – americkém aligátorovi.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 3 hvězdy
    3 / 5 (2 )
  • 60%
  • (2)

Summary:

Dosaženo 10 cestovatelských bodů
Počet přečtených článků
Počet přijatých odpovědí
Počet napsaných recenzí
Tvé hodnocení *: 4*: 4">
4 /5 stars

Obrovský park plný bažin a mokřadů

dne 2014-12-15 04:19:51

Everglades je obrovské území na jihu Floridy a známý národní park, kam vyráží turisté z celého světa během svého pobytu na jihu USA a hledají zde především možnost vidět některé z nejznámějších tvorů v jejich přirozeném prostředí - především tedy aligátory. Samotný park nabízí bezpočet možností poznávání jeho fauny a flóry a prozkoumávání zákoutí, která nabízí. Je zde řada stezek a tras, po kterých se můžete vydat, stejně tak je možné tady navštívit některá návštěvnická centra, která vás seznámí i s historií parku a jeho největšími zajímavostmi. Největší atrakcí je tady asi jízda na vznášedlech po nekonečných vodních plochách mokřadů. Na strávení dne nebo odpoledne je to tady jako stvořené, jen si vemte dostatek tekutin, klobouk na hlavu (sluníčko svítí silně) a taky repelent, protože je tady dost komárů. Místní fauna a flóra ale stojí za vidění, tak jeďte!Dosaženo 250 cestovatelských bodů
Počet přečtených článků
Počet přijatých odpovědí
Počet napsaných recenzí
Tvé hodnocení *: 2*: 2">
2 /5 stars

Horko, nic moc k vidění, komáři... Everglades

dne 2014-12-07 06:59:17

Podle mě je NP Everglades naprosto nezajímavé místo. Krokodýly potkáte na Floridě i jinde a trmácet se sem a platit drahé vstupné... no nevím. My sem jeli jen kvůli tomu, že jsme jeli se známými, kteří na tom trvali. Tak jsme v tom horku, co je na Floridě, tady strávili celé odpoledne, než i známí zjistili,. že tady fakt jsou jenom bažiny a vysoká tráva a rákos nebo co a pár stromů. Nevím no, mě se tady nelíbilo, tohle (akorát bez aligátorů a velkých hadů) uvidím i u českých rybníků a to budu mít v okolí mnohem hezčí krajinu a nebudu se potit i na zadku horkem, před kterým se není kam schovat. Klidně se Everglades vyhněte, pokud nejste vyloženě biolog, co se tady chystá něco zkoumat. S dětmi si vůbec nedovedu představit, že bych tady jel, nevím, jak bych je zabavil. Zajímavé to tady bylo jen ve Visitors centru, kde jsme se dozvěděli vše podstatné, mně osobně by jeho návštěva stačila.Dovolená Národní park Everglades

Zajímala by vás nabídka zájezdů do destinace Národní park Everglades? Podívejte se na aktuální nabídku zájezdů či Last minute, které Národní park Everglades nabízí. Případně se podívejte i na další zájezdy do USA, nebudete litovat!