Pojedete-li z New Yorku směrem k Niagarským vodopádům, budete jistě míjet oblast Finger lakes, což je několik jezer, jejichž tvar připomíná prsty lidské ruky (odtud ostatně pochází jejich název – anglické slovo „finger“ znamená „prst“ 🙂 ). Leží cirka 4-5 hodin cesty od New Yorku a cirka 2-3 hodiny od Niagarských vodopádů. V obou směrech snadno dostupných po krásných amerických dálnicích a nebo i okreskách (které však stále přípomínají spíš dálnici – naše D1 se může stydět).

Celá oblast je opravdu velice atraktivní, protože zde najdete celou řadu zajímavostí, nádherných míst k prozkoumání a navíc jsou zde významné vinice, které produkují kvalitní a velmi chutné víno.

Cornell university ve městě Ithaca

Cornell university ve městě Ithaca

Co nabízí oblast Finger lakes

Asi nejatraktivnější oblastí je město Ithaka a jeho okolí, neboť zde najdete známou Cornellovu univerzitu (jedna z nejprestižnějších amerických univerzit, běžně se objevuje vedle Harvardu, Princetonu, Yale atp.), která vás uchvátí nádhernou architekturou a velice atraktivním prostředím samotného univerzitního kampusu, který jakoby z oka vypadnul oněm televizním americkým univerzitám, kde studenti tráví čas mezi hodinami odpočinkem na trávě mezi budovami, běháním a nebo jen posedáváním v kouzelném areálu univerzity.

Součástí Cornellovy univerzity je také velice hezká botanická zahrada, kde můžete strávit pohodové odpoledne procházením se v udržovaných zahradách.

Parky u Finger lakes

Parky u Finger lakes

V podstatě hned u samotné Cornellovy univerzity již narazíte na první vodopády (nápaditě pojmenované Ithaca Falls), které jsou typické pro celou oblast Finger lakes, kde jich najdete celou řadu a některé z nich jsou opravdu nádherné 100m kousky. Většina z nich je snadno dostupných autem a případně krátkou procházkou. Především ty u města Ithaka jsou ideální i ke koupání a příjemné relaxaci, zvlášť v parném dni. Dojdete k nim z parkoviště pěšky za 5 minut.

Co můžeme my, kdo žijeme v městech, obyvatelům Ithaky a jejího okolí závidět, jsou parky, které uvidíte okolo jezera Cayuga lake. Zejména v blízkosti krásného vodopádu Taughannock falls (k němu se lesní pěšinkou dostanete po cirka 20 minutách pohodové chůze takřka po rovince) se nachází velice hezký a udržovaný park, který je zároveň přístavištěm lodí a udržovaným piknikovým areálem. Budete-li mít čas, zastavte se zde aspoň na chvíli, nebudete litovat, třebaže na koupání v jezeře to tady tak úplně vhodné není.

Vodopád Ithaca Falls

Vodopád Ithaca Falls

V okolí jezer pak uvidíte i ony zmíněné vinice a především narazíte na řadu restaurací, kde můžete vyzkoušet místní kuchyni a samozřejmě i místní vína (dle mého názoru jsou velmi chutná, ačkoli nejsem znalec).

Ostatně, budete-li v této oblasti, zajeďte si do Visitors centra ve městě Ithaca, které leží na jihovýchodní straně spodního konce jezera Cayuga Lake. Zde vám dají řadu materiálů, ze kterých si sami vyberete to, co vás nejvíce zaujme a navíc vám poradí, kam si určitě zajet, proč a co zajímavého se v oblasti zrovna děje.

Taughannock falls

Taughannock falls

Watkins Glen

Kromě města Ithaka a jeho okolí je v oblasti Finger lakes velice populární také městečko Watkins Glen s přilehlým Watkins Glen State Park, ve kterém se nachází vysoké vodopády a kde se můžete také projít a udělat si krásné odpoledne.

Za sebe musím říct, že mne oblast Finger lakes velice mile překvapila. Původně to byla jen náhodně naplánovaná zastávka na cestě do Niagara Falls, ale zpětně musím říct, že se mi zde líbilo snad více než u Niagarských vodopádů. Ty sice rozhodně stojí za to vidět, ale přírodní krásy Finger Lakes jsou daleko přirozenější a dle mého názoru i větší.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 5 hvězdy
    5 / 5 (1 )
  • 100%
  • (1) Recenze

Summary:

Dosaženo 100 cestovatelských bodů
Počet přečtených článků
Počet přijatých odpovědí
Počet napsaných recenzí
Tvé hodnocení *: 5*: 5">
5 /5 stars

Nádherná oblast s mnoha přírodními krásami

dne 2015-05-04 06:11:37

Do oblasti Finger Lakes jsme jeli při cestě z New Yorku k Niagarským vodopádům. Tato vinařská oblast leží po cestě a jelikož jsme nechtěli jet po dálnici a spíše jsme se drželi menších okresek (abychom si cestu víc užili a něco viděli a těch 700 kilometrů jen neprofičeli po dálnici), byla zastávka v této oblasti jasnou volbou.

Musím říct, že jsme udělali velmi dobře a Finger Lakes jsme si s manželkou zamilovali. Je to nádherný kus světa, kde uvidíte krásná jezera, hezká a upravená americká městečka, úžasné vodopády, příjemné lidi a budete mít možnost vyzkoušet místní skvělou kuchyni a samozřejmě také víno.

Ve článku zmíněné město Ithaka je naprosto úžasné, a to jak díky krajině, která tady vytváří spoustu krásných zákoutí a přírodních krás, tak i díky místní univerzitě, která má moc hezkou architekturu. Lidé jsou tady příjemní a usměvaví - aby taky ne, když kousek za městem mají parádní parky, kde se dá udělat luxusní piknik v přírodě, kde se můžete projet na loďce, ugrilovat si kus masa a nebo se projít do okolních lesů a kaňonů!

Dokážu si představit, že tady musí být život opravdu skvělý, tak se sem rozhodně zajeďte podívat, pokud budete poblíž!Dovolená Finger lakes

Dovolená Finger lakes je dobrou volbou pro každého, koho láká USA. Podívejte se na aktuální zájezdy do destinace Finger lakes a nebo na žhavé Last minute, které jsou k dispozici. Stačí kliknout sem a rezervovat zájezd, který se vám bude líbit nejvíce!