Udzungwa Mountains je nejvýše položený park v Tanzanii. Pohoří Udzungawa, které je součástí parku, je skvělé prostředí pro pěší výlety. K ochraně lesa přispívají i různé legendy, které se mezi místním obyvatelstvem tradují – ti by se lesa nedotkli, protože věří, že ve stromech sídlí duchové, kteří by je potrestali.

Národní park Udzungwa Mountains

Národní park Udzungwa Mountains

Co nabízí národní park Udzungwa Mountains

V tomto parku je nejvyšší počet trvale se vyskytujících živočišných druhů na světě. Byl zde nedávno objeven nový druh savce – bercoun. V parku žije nejvíce druhů primátů v celé Tanzanii. Kromě opic a poloopic zde jsou sloni, buvoli, leopardi, lvi, antilopy, krokodýli.

Povrch je zde pokryt tropickým deštným pralesem, horskými lesy, pastvinami. Pro turisty je atraktivní 170 metrů vysoký vodopád na řece Sanje.

Vodopád v národním parku Udzungwa Mountains

Vodopád v národním parku Udzungwa Mountains

V parku jsou naleziště drahokamů.

Dopravit se sem můžete autem. Po parku se však můžete pohybovat pouze pěšky. Ubytování je možné pouze v kempu uvnitř parku.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 5 hvězdy
    5 / 5 (1 )
  • 100%
  • (1) Recenze

Summary:

Dosaženo 250 cestovatelských bodů
Počet přečtených článků
Počet přijatých odpovědí
Počet napsaných recenzí
Tvé hodnocení *: 5*: 5">
5 /5 stars

Krásná příroda, výhledy a úžasný vodopád Sanje

dne 2014-12-18 11:19:47

Národní park Udzungwa Mountains je docela opomíjeným parkem Tanzánie, přitom je opravdu nádherný! Příroda je tady svěží a moc hezká s krásnými scenériemi a výhledy. Park nemá v podstatě žádné zázemí, takže si všechno jídlo a pití přineste sebou (a odpadky si zase odneste).

Viděli jsme jednoho slona a na na blátivé stezce jsme viděli stopy nějaké velké kočkovité šelmy. To nám dost zatrnulo, protože potkat tady třeba lva, to nevím co bych dělal :)

Park je skvělý hlavně na pozorování ptáků, kterých je tady velké množství a údajně i spousta vzácných druhů (ale nejsem odborník tak jen tlumočím, co nám bylo řečeno).

Vodopády Sanje jsou úžasné, nejdelší v Tanzánii. Cesta k nim je dost prudká, ale zvládli to i důchodci tak jsme to zvládli i my :) Cestou jsme potkali tlupy opic. Stezka je dobře udržovaná, což nás příjemně překvapilo. Cestou jsou úplně nádherné výhledy.

Dá se udělat výšlap i na kopec/horu Mwanihana, ale upřímně, prý je to pěkně náročné, tak jsme si to nechali ujít :)

Spát se tady dá ve stanech, prý tady mají i nějakou nabídku bungalovů, ale nezkoumali jsme to blíže, zjistěte si to raději dopředu. Lidé tady ale stanují a prý je to úplně v pohodě.

Pokud máte rádi hezkou přírodu, neváhejte, vstupné je rozumné!Dovolená Národní park Udzungwa Mountains

Klikněte pro zobrazení nabídky Národní park Udzungwa Mountains: zájezdy nebo Národní park Udzungwa Mountains: Last minute a vyberte si tu nejzajímavější dovolenou v destinaci Národní park Udzungwa Mountains!